sirtcu

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
 

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Hei, mis lenukompaniid kasutasite? Mind huvitab see ka. Plaanime minna aasta lõpureisile sinna. Kas ostsite siis piletid läbi expedia vms interneti portaali? Jään ootama igasugust uut, kasulikku ja huvitavat inffi selle koha kohta kõigilt. :)

Kui maale sisenemiseks on vaja maksta (olenevalt maal viibimise ajast, meie maksime 25 UDS 3 nädala eest in kohta) VIISA EEST, siis meile oli suureks üllatuseks, et seal on ka MAALT VÄLJUMISE TASU ( tuli maksat KOHALIKUS RAHAS!!! 150 000 Ruupiat, mis oli 150 EEKI umbes siis meie rahas). Nii et pole mõte tviimast raha laiaks ikka enne maalt väljaminekut lüüa, nagu meie tegime. Hea, et olid mõned Eurod rahakotis, lihtsalt kunagi jäänud reisirahakotti. :D

Meil on värsked kogemused. Olime Balil 23.12.08-12-01.09. Tasuks kaasa võtta Eurot. Vahetada tasub Kutal või läheduses, seal olid kõige soodsamad kursid. Mida suurem koht, seda rohkem variante on vahetada ja paremad kursid. Dollariga on nii, et nad vahetavad vaid peale 2004 a väljalaske aastaga rahatähti ilma eirlise kotrollita. Samas kurss tuli Eurol parem, kui pärast arvutasime. Ise võtsime Dollarid kaasa. Nüüd oleme targemad :)

Ühe koha peal hakkab ruttu igav, me sõitsime taksoga ringi. Tekkis üks kindel inimene, kes oli sümpaatne ja viis huvitavatesse kohtadesse ning oli kannatlik. Enamus on ainult raha peal väljas. Ilmselgelt tuleb kõiki hindasid kaubelda, nagu ikka Aasias ja mitte vähe.

Aga nõuanded on raske anda kui ei tea millist laadi puhkust eelistate. Meie tahtsime ära - rahu ja vaikust ning mõnusat äraolemist. Kuta oli täielik õudusunenägu selle poolest. Ööelu ja ülerahvastatus on märksõnad. Võib olla oli asi ka tipp hooajas....

Lemongan island oli kõige lahedam, kuna seal oli kaks väga kihfti randa - Dream beach ja üks rand veel, mida kaardil ei ole. Asub selle saare põhja osas. Seal polnud ka inimesed pealetükkivad. Kõike said rahulikult vaadata ja nautida.

Väga ilus hotell mõistliku hinnaga on põhjarannikul Additeya. Lovina Beachil. Rannas oli must liiv, aga puhas see-eest. Kohalikud inimesed ning hotelli personal oli väga sõbralik. Mere vaatega tuba maksis 65USD. Väga puhas ja ilus hotelli territoorium ja hotelli restoranis oli fantastilised toidud. Me peatusime seal kõige kauem - 4ööd sh. aastavahetuse.

Ubudis on väga raske öömaja leida hea hinna ja kvaliteedi suhtega.

Sanuris oli lihtsam. Nusa Dua on kõige kallim tõenäoliselt.

Meil oli ainult 3 esimest ööd hotellis Harris Kutal bronnitud. Ülejäänud võtsime kõik kohapeal. Me ei kujutanud ette, et oleks kõik aeg ühes kohas olnud, siis ei saagi aru mis elu seal tegelikult elatakse ja kui erinev see piirkondade lõikes võib olla...

S & J.