Air Baltic alustab otselende Riiast Abu Dhabisse

Abu Dhabi

AirBaltic alustab alates 29. oktoobrist 2017 otselende Riiast Abu Dhabisse Araabia Ühendemiraatides. Tegemist on AirBalticu seni pikima lennuga, mis sai võimalikuks tänu uute Bombardier CS300 lennukite ostule. Lennud hakkavad toimuma 4x nädalas, väljumised Riiast on esmaspäeval, kolmapäeval, reedel ja pühapäeval. Tagasilennud Abu Dhabist on esmaspäeval, teisipäeval, neljapäeval ja laupäeval. Lennu kestvuseks on 6 tundi ja 15 minutit.

Mida uus liin reisijale tähendab? Asjad on veidi nii ja naa. AirBalticu pressiteates mainitakse koodijagamispartnerlust Etihadiga küll mitu korda ära, kuid mainimata jäetakse, et hetkel toimib AirBalticu lennukoodi jagamine vaid Etihadi lendudel Abu Dhabist Euroopasse pluss Muscat (Omaan).

See siiski ei tähenda, et poleks võimalik kombineerida AirBalticu otselende Abu Dhabisse jätkulendudega Etihadi arvukatesse sihtkohtadesse Lähis-Idas, Aasias ja Aafrikas. Lihtsalt piletil on näha kahe erineva lennufirma lennud. Reisijale tähendab see seda, et vedajatel puudub kohustus pakkuda samu reisitingimusi kogu reisi ulatuses. Ehk siis Riiast Abu Dhabisse lennates sisaldub odavaimas piletihinnas ainult käsipagas ja kõige muu eest tuleb juurde maksta, Etihad seevastu pakub täisteenust kõikides teenindusklassides.

Tahaks loota, et tulevikus sõlmitakse koodijagamiskokkuleppeid ka Etihadi Aasia ja Aafrika sihtkohtade osas. Lennuajad on jätkulendude jaoks ju iseenesest väga head: Riia 23:55 – Abu Dhabi 07:45; Abu Dhabi 09:45 – Riia 14:00. See ilmselt eeldaks, et AirBaltic peab vähemalt Riia - Abu Dhabi liinil oluliselt tõstma oma teenindustaset, hakates kõigile pakkuma tasuta aktsepteeritaval tasemel toitlustust ja jooke.

Ühe suuna lennupiletite hinnad Riiast Abu Dhabisse algavad 129 eurost, Tallinnast alates 155 eurost kõige odavamas ehk basic klassis. Premium klassi ühe suuna hind Tallinnast Abu Dhabisse maksab 200 eurot. Võrreldes basic hinnaga sisaldub premium pileti hinnas äraantav pagas ja võimalus valida istekoht. Seega maksab soodsaim edasi-tagasi lend Tallinnast Abu Dhabisse 310 eurot.

Vormel 1 fännidele pakub uus otselennuvõimalus planeerimisel samuti mõtteainet – 2017. aasta F1 sarja viimane etapp toimub 26. novembril just Abu Dhabis.