Viimased kommentaarid

Teema läheb kustutamisele, palun ärge siia lisage.

Keenias ei tea kunagi, kunas kevadine vihmaperood algab. Ei pruugi enne aprilli midagi tulla, aga kes teab. Mu meelest on see vihmaperioodide kartus üle dramatiseeritud. Sajab põhiliselt pimedas, kohati ka hommikul. Üldiselt ei sega see midagi.

Kolasin Kambodžale vahelduseks mitu nädalat üksi Sri Lankal ja siis koos perega Sri Lanakal. 

Täitsa kentsas täna mõeldagi. Ega ju suurt ei reisinudki peale Kagu-Aasia ja Hiiumaa.

@Buldooza: Põhjus, miks ma Trip.ee kommentaare loen. Braavo!

Sellise keelekasutuse peale peab ikka puhta loll olema, et koos reisile minna. Kui inimene ei suuda ennast isegi emakeeles korralikult väljendada, siis mis  edasi?

Kogu Dubaid puudutav reisiinfo sai kokku koondatud, aga loomulikult saab igaüks endale sobiva soovitustepaketi kokku panna.

Hetkel pole Gruusias ühtegi turistilõksu ja jootraha pole ka kellelegi jätta, sest kõik söögikohad on alates novembrist kinni (kaasa võib müüa). Eks näis, paljud neist ennast tulevikus üldse avavad.

Kuulge, kas me peame päris lolliks minema, kui teemapüstituse kohta enam midagi arvata pole?

Ma olen  vist viimased 10 aastat Trip.ee uudiseid ja muud postitanud kusagilt Aafrika pärapõrgust või Aasiast ja kohanud keda iganes. Ütle mulle riik ja ma leian seal päevaga normaalse elamise.Lihtsalt mine ja need "reisikaaslased" tekivad nagu muuseas.

Peale seda kui mingid tibid mulle kusagil Lätis silla peal ette kargasid ja ma ratta vänderdades jõkke lendasin, otsustasin, et nii ka ei saa.

Kui Viktor ükskord oma reisikirjeldustest raamatu avaldab, siis ostaks kindlasti.  Me peame talle kirjutamiseks korralikult pinda käima, sest materjali justkui on ja kirjaosavust samuti. /teemaväline/

Jälle on kellegi ego tõsise paugu saanud, et teemaväline postitus ära peideti. Moderaatorid vaatavad asja regulaarselt ja peidavad minu postitusi vajadusel samuti. Ja hästi teevad, pole põhjust nuriseda. Samamoodi peidan mina vahest harva Trip.ee toimetajate postitusi, kui nad vahest ülemeelikuks lähevad. Seni ei vaidlusta neid otsuseid mitte keegi. Sa oled meil külas ja küsid, miks meil omad reeglid kehtivad - ma nagu hästi ei saa aru.

Soojenduseks tuleb Eestist Saksamaale reisides 10 päeva karantiinis olla. Teiseks, lühikesed reisid Baierist Austriasse ja vastupidi pole hetkel lubatud. Kolmandaks, hotellid praegu Saksamaal turiste vastu ei võta, kuidas veebruaris, ei tea keegi. Pilt peaks selgem olema veebruari alguseks.

Sellise info saab kiiresti kätte reopen.europa.eu. Rootsi - hetkeseisuga saab, Soome mitte.

Ehk läheksime nüüd üheskoos teemasse tagasi? Meenutan, arutelu käis broneerimislehtede kasutamise üle. Mingite suva asjade üle võibki jaurama jääda.

Igas riigis on muidugi omad nüansid ja harjumused, aga kokkuvõttes olen leidnud, et osades riikides annab kõige huvitavama tulemuse kohalik telefoninumber ja otse helistamine, olles eelnevalt kontrollinud hinda näiteks booking.com-ist. Või kui telefoninumbrit internetist ei leia, siis esimene öö broneerimissüsteemist ja siis juba edasine otse läbi rääkida. 

Aga päris sageli sajan ka lihtsalt kohale ja teen juttu. Üllatavalt sageli saab suurepäraseid diile ja tihti on lisaks mingi nüanss, mida oodatagi ei osanud. Kes teeb süüa, kes veab ringi jne.

Nagu aru võib saada, siis jutt käib kohtadest, kus on kohalikku koloriiti. Ma ei räägi mingitest urgastest, vaid sellistest peremajutustest, mida mingite mõttetute boonuspunktide vastu kusagil ketihotellis iialgi ei vahetaks. Aga eks igaühel ole omad kiiksud.

Rwandas on veidi reegleid muudetud. Nüüd on hotelli saamiseks vajalik SARS-CoV 2 Real Time Polymerase Chain Reaction (RT-PCR) või Antigen Rapid Covid-19 test, rahvusparkidesse (v.a. Akagera) on vajalik RT-PCR test. Info siin (pdf).

Akagera kohta oleks huvitav kuulda. Seal notiti segastel aegadel suurem osa loomadest maha ja nüüd nad on mõnda aega üritanud sinna taas loomi tuua (muuseas ninasarvikuid Euroopa loomaaedadest) ja parki käima saada.

Sõltub sihtkoha nõuetest. Kui öeldakse, et test ei tohi olla vanem, kui x tundi, siis enamasti eeldatakse, et test on tehtud x tundi enne lennukisse minekut, mitte enne reaalset saabumist. Euroopas see suurt rolli ei mängi.

Aasta parima kommentaari auhind on vist nüüd välja jagatud.

Jah, Mehhiko vist ka. 

Aga jah, igalpool muudkui alandatakse.

Hetkel on maailmas umbes 5 riiki, kus inimesi "ei alandata". Costa Rica, Türgi, Dominikaani Vabariik, Haiti ja Tansaania. Ja kui on soov ennast eriti alandatuna tunda, võiks kaaluda Bermudat.

No just, sellest return rõhutamisest küsimus tekkiski. Mis siis, kui ma parasjagu ei ole tagasi pöördumas, vaid kuhugi reisimas? Ja ma viibin Soomes alla 12 h.

Ikkagi, kui ma tahan lennata HEL-midaiganes ja lähen näiteks Tallinnast Helsingisse laevaga, mis piirangud siis kehtivad või ei kehti?  Sealt raja.fi-st ma esimese hooga vastust ei saanud.