Viimased kommentaarid

See variant ei sobi muidugi igaühele, aga Lamul sai toimetatud samamoodi, nagu mujal Keenias. Paat jõuab sadamasse ja alati on ees seltskond tegelasi, kes on valmis kuhugi öömajale viima (nad saavad vahendustasu). 

Pole kaugeltki paha variant.
Viivad sind ühte, siis teise, siis kolmandasse kohta. Kui ei sobi, siis neljandasse jne. Üldiselt sellised kohad, mida netist ei leia ja on sellised väga kohaliku fiilinguga. Enamasti liigagi. Aga just täpselt nii väga kifte majutusi leiabki. Võimalik, et on vaja läbi käia 5-6-7 kohta, aga sealt midagi tõesti leiab.  

Nairobis sõltub, mis hinna- ja mugavusklassi ootused on. 

Superdiil see muidugi pole. Lihtsalt info võimaluse kohta. Kui võtta kokku sissepääs lounge'i, korralik kehakinnitus ja veidi peenemad napsud nii maa peal kui pardal, korralik ööuni, siis vahest pole see kaugeltki paha variant. Kõike ei pea kohe miilideks ümber arvestama, eriti, kui pole pidev lendaja. Või ollakse muidu näiteks OW püsiklient.

See jutt, et Monroviasse või Abidjani otsisüsteemidest pileteid ei leia, on üsna samast ooperist, kui kogu eelmine jutt. Mis ses Expedias nii erilist on, et peab tingimata sealt otsima?Tähelepanuks: India tõstis e-viisa hinda. Alates 2018. a. juulist 80 USD.

Parem on asjad Nairobis korda ajada. Voi on väike linn ja üks turist selle kesklinna naljalt ära ei eksi. Seega ei jäänud silma ka reisibüroosid. Küll aga on linna ääres valik safariresorte, kelle kaudu saab ehk midagi organiseerida. Võimalik, et saab ka nii, et safari tellid Nairobis ette ära, aga kohale lähed ise. See oleks veidi ebatavaline, aga paari inimese jaoks tundub mõistlik uurida. Tsavot pakutakse muidugi ka rannikul (Diani, Watamu), aga sinna läheb matsti vähemalt 4 tundi sõitu Mombasast otsa, rannikult veel enam. Suhtlemise lihtsustamiseks ostke Safaricomi kõnekaart.

Euroopast lendu alustades lennukisse ei saa. Kagu-Aasiast lennates on selline 50:60 värk. Vahest ikka küsitakse.

Ma seda Aasiat nii karmiks kandiks ei peaks. Inimesed on nagu inimesed ikka, inglise keelt väga ei räägi, aga selle taha pole veel ükski asi jäänud. Näiteks võtan vahest paar õlut tänavaäärses pereputkas, kus inglise keeles teatakse heal juhul  vaid thank you. Nagu ei tunne, et väga suhtlemata jääb.


Naisterahvana on mõnes mõttes isegi parem reisida, sest inimesed on rohkem abivalmis. Igasugu töllakaid leidub muidugi alati ja igal pool, aga kui rääkida Kagu-Aasiast, siis turvalisuse üle väga ei muretseks. Nagu ikka, ära igal pool pimedas töllerda ja säilita terve mõistus. Põhiline on välja näidata, et tead, mida teed. Kagu-Aasias võib muide avastada, et naised  (vanim naissoost pereliige) on perekonna pead ja otsustavad, kuidas asjad käivad ja mingit vastuvaidlemise võimalust lihtsalt pole.

Nii see jah kipub olema. Aitamb, kui sul on varem mingi riigi tempel juba passis. Kambodžast Malaisiasse. Pole võimalik. Aaa, sul on juba see pagan-teab-mist-ajast Malaisia tempel passis - mine!

Lamule saab kas Nairobist (enamasti lennatakse Wilsoni lennuväljalt) või Malindist.  Vaata näiteks https://www.fly540.com/ ja jälgi nende soodukaid. Ikka ette osta. 

50USD/40 EUR saabumisel. Eur piiril viisa jaoks täitsa kehtib. Raha eest möistust siiski ei jagata.

Vau, ma ei teadnudki et nad alla 90 päeva annavad. Pole veel önnestunud sellist saada. Kogu aeg panevad 90 päeva. Sa, Mihkel, peaks Tripi toimetusse kandideerima.

Duruma/Kumasi on River Roadi piirkond, mis on selline... veidi omamoodi piirkond, kust leiab hulgaliselt odavamaid hotelle. Nairobi elu selle väga ehedal kujul, aga head ööund ei pruugi saada, sest akna taga kogu aeg midagi toimub. Suur osa Nairobist väljuvast transpordist väljub River Roadi kandist.


Haile Selassie on CBD (Central Business District) äärde jääv suur tänav, kus on kogu aeg palju liiklust. Ei mäleta, et seal mõni korralik hotell oleks.

Kileleshwa on Lavingtoni juures, kus on mitmeid väga häid (ja kalleid) rajoone. Eelmainitutest kindlasti rahulikum kant ja pakuks, et kui apartment, siis parim valik.

Nairobis pole jalutamine probleemiks. Päevasel ajal. Mine, kuhu tahad. Pimedas ka mitte, kui on teisi inimesi ümberringi (ehk eelkõige kesklinnas). Aga pimedas võtke parem takso, või kui jagate ja asukoht sobib, siis buss või matatu.

Kui eesmärk on odav hotell kesklinnas, siis võtke Downtown Javanjee Gardeni lähedal. Ma ei usu, et seda kusagil broneerida saab, aga olen sinna lihtsalt korda 10 sisse sadanud ja alati toa saanud. Tuleb küsida tube tänavast eemal (numbrid x01-x03). Samas kõrval oli veel üks samasugune hotell. Ühele umbes 20 eurot, kahele ~25€.

Hotellidest julgen soovitada Leon Villas http://www.leonvillasguesthouse.com/. Kesklinnast eemal Ngong Roadi ääres Prestige'i lähedal. Väga hea suhtumine. Luksuslikumad on seal 3 toa ja köögiga. Vist nii 80 euro kanti, teised 40-60. Öelge, et Eestist, äkki saate soodustust. Selles Nairobi hotellis Eestit teatakse, kuigi ma pole kindel, kas neil muidu üldse mingit ideed Eestist on, aga Estonia mingi klõpsu peaks seal tekitama. Ma olen selleks nende sodasid (mullijooke) päris palju joonud.

Viisa jaoks trüki see paber välja, mis saadetakse (e-viisa). Sellega saad passi templi.

Kiberas ilma kohaliku saatjata ringi liikuda ei ole ok. Selle äärde jäävatel tänavatel - pole probleem, aga Kiberasse iseseisvalt minna ei üritaks. Seal fikseeritakse kohe ära, et näe, üks ullike on saabunud. Kuigi tunnen seda kanti ja korduvalt seal käinud, ei läheks ikkagi üksi. See on täiesti eraldi maailm ja omade reeglitega, isegi kui sellest kohe aru ei saa.

Vahet suuremat pole, kas e-viisa või VOA. Mingeid formulaare pead täitma nii ehk naa.

Jah, kui soovi ja vajadust on, saab oma suuremad kompsud safarifirma kontorisse jätta. Aga mis sinna Keeniasse niiväga ikka kaasa on vedada?

Lamul on üks väga äge "hotell". Ühe ameeriklanna kodumajutus, kes on majast teinud sisuliselt Suahiili muuseumi läbi kahe korruse. Sai kohapeal varrukameestega veidi pipardatud ja tulemuseks vopsti, selline leid! Öö oli mõned aastad tagasi nii 20 eurot. Heal juhul leian kusagilt isegi kontakti üles.
No mina küll ei tea, kui palju need elevandid ja kaelkirjakud viimase paari aasta vältel muutunud on. Selle jaoks on vist teised foorumid olemas.


Aga vastused:
Kui lähete safarile, siis kogu teie kraam võetakse kaasa. Kohver, eriti selline suurem, tekitab kohalikel alati peavalu. Juhul, kui te muidugi kallima otsa safarit ei võta.


Kibera

Kohapelane safari on alati odavam. Nairobi ärikvartalis jookseb see alati sülle. 110 USD/päev Maasai Mara puhul on reaalne taks.Nairobis sõltub muidugi palju eelistustest. Minu eelistus oli näiteks Junctioni kõrval olev õllekas, kus lisaks väga heale saksa pruulile (s.h. ka nisuõlu) sai ka väga hästi süüa. Õhtuti on õllele ja mojitole meeldiv happy hour. 
Käige ära konverentsikeskuse katusel (KICC). Suveniire ostke City Marketis.

Kibera võtaks kindlasti plaani, kuigi Kibera pole päris see, mis varem. Lõhuvad seal teid ehitada.


Kogu selle Blixeni ja elevantide varjupaiga ja muu haibi unustaks täiega ära. 

Lamu on muidugi äge.  

Tip, sa vastasid ära mitmed küsimused, millele postitajal millegipärast vastus puudus. Lihtsalt mitmed asjad jäävad seni segaseks. Ma ei kahtle, et sul on olnud rohkem võimalusi saranastes olukordades, kui meil kõigil.

Kui sul on VM suunal mõni küsimus, siis pole võimatu, et saab aidata.

Tore, et leidsid aega vastata. Lugusid olen elu jooksul kuulnud piisavalt, aga segaseks jääb küsimus, kuidas pääseb Filipiinide kodanik ilma Eesti passi/EL viisata/elamisloata EL-i suunduvale lennule? Ja kuidas on Filipiinide kodanikul Eesti ID-kaart? Lisaks, ID-kaart on väljaspool EL/Schengenit Piilupart Donaldi pildiga suht samas väärtuses. Vii need otsad meile kuidagi kokku.

Välisministeeriumi ja PPA süüdistamine on antud juhul täiesti alusetu. Nad ei ole sul mingid lapsehoidjad ja seal töötavaid inimesi ei saa ma empaatia puudumises küll süüdistada.
Lisaks, seleta meile, kuidas sa teise inimese ID-kaardi kätte said? (ma tean, see on vägagi võimalik, aga siit tulevad uued küsimused)
Muide, ka Välisministeerumis loetakse Trip.ee-d.

Tema uus ID kaart (s.t Filipiinide kodanik on ilmselt pikemat aega mingi nipiga vähemalt nii 5 aastat Eesti kodanik juba olnud) väljastati mulle, aga temani Filippinidele toimetamiseks mitte ühtegi lahendust. 
Kõlab justkui loogiliselt.
Äkki siis aitame inimest?
Kirjutage. Või, head inimesed, saatke abivajajale oma raha! NII HEAD võimalust esineb harva!

Mis võiks teie arvates olla tõenäosus, et 

1. "Mu abikaasa, kes on Filipiinide kodanik" omab Eesti ID-kaarti, mida väljastatakse ainult Eestis püsivalt elavale Eesti kodanikule?
2. Väljaspool Euroopa Liitu aktsepteeritakse reisidokumendina Eesti ID-kaarti?

Jah, väga õigustatud küsimus - mida paganat sinna illegaalselt siis toimetada oleks? Ega me vist väga välja ei mõtlegi.


Aga lihtsalt liiga paljud asjad ei klapi.

- Kord otsib kullerit mees, siis, nagu lugeda, hoopis naine.
- Kirjad on klassikalises Nigeeria stiilis (KOHE-KOHE!)
- Eesti riik ei paku abi (kaastunnet noriv absurdne fraas)
- igatpidi jälgitav DHL ei ole usaldusväärne.
- postitajalt sisuliselt vaikus.

Ma pakuks, et antud juhul lihtsalt käib mingi testimine, et leida ullikesi, kes oleks valmis hoopis mingil muul marsruudil midagi vedama (vaevatasu garanteeritud!!!). See Filipiinid näib olema lihtsalt legend. Kui Filipiinidele lendad, siis äkki tood tagasi ka ühe pakikese?

Kui ikka veel punane lamp põlema ei löö, siis... ok.

Antud juhul ülimat diplomaatiat kahtlejate suunalt oodata on veidi kentsakas. Kui postitus on koostatud Nigeeria kirjade parimates traditsioonides, siis ei kipuks küll endale heatahtlikult kaikaga vastu pead taguma.


Jaga oma lugu, tekita urgency ehk kiireloomulisuse tunne (olukord väga tõsine, KOHE-KOHE), luba tasu jne. Mida veel vaja on, et iga vähegi asju näinud inimene siin tõsiselt kahtlema ei hakkaks? 

Ok, kontrollküsimus. ID-kaarti on võimalik kellegi välismaal viibija eest teisel isikul teataval moel kätte saada küll. Küsimus: mis selleks täpsemalt tegema peab? Kui siia laekub teema algatajalt adekvaatne vastus, siis veidi ehk isegi usun. Kui ei, siis on kõik nigeeria.


Jummala eest, kas riik on kohustatud unejuttu ka lugema, kui näiteks ID kaardi kätte saad?

DHL-iga saab dokumente saata ka keskmisesse Kagu-Aasia no-address kohta. Oluline on lähima DHL-i putka aadress ja kohalik telefoninumber, millega DHL saab ühendust võtta. Maksab Eestist nii 60-70€ ja vahet pole, kas saadad grammi või 999 grammi. Kuni 1 kilo sama hind. Vaata täpsemalt DHL-i lehelt. Sama asi testitud.

Aga ütleme, et nats kentsakas tundub see asi. 

Isiklik kogemus ütleb, et tekst Lahenduse pakkujale vaevatasu GARANTEERITUD! on 99% kõige elementaarsem huiamine, narkomuulade leidmine vms. See on liiga segane info, et olla õige asi ja hoiduge. Kui on hea asi, siis teevad inimesed seda niisama, kui on tasu lahenduse eest, siis järelikult on mängus midagi muud.

Ei kustuta seda teemat just seetõttu, et demonstreerida hoiatavaid näiteid, kuidas inimesi ära kasutatakse. Alati võimalik, et eksin, aga see kirjutamisviis on nii Trip.ee kui iga tavainimese kirjutamisviisist nii stiili kui info põhjal piisavalt erinev. Saan aru, et ehk noorem publik võib võtta vedu, aga palun olge ettevaatlikud! See on klassikaline skämm, ei midagi muud. Kui Filipiinide vangla tundub ok, siis go on!