Viimased kommentaarid

EV100-ni on jäänud loetud päevad. Nüüd on välismaal viibijate kogunemised ja plaanid ilmselt selgemad. Veel pole hilja märku anda, mis ja kus toimumas.

Tõstaks teemat: andke toimuvast teada ja võimaluse piires täpselt, kus. Eesti baarid, hotellid, restoranid, seltskonnad kõikjal maailmas, kes korraldavad midagi EV100 temaatilist - kirjutage, kus ja mis toimub!

Hispaania on veidi suurem, kui Eesti. Pange midagi oma reisiplaanides paika.
Lähen kuhugi, jagage soovitusi on veidi lai mõiste.

Kogemus küll septembrist, aga väga mõnus oli Johannesburgis. Piisavalt soe ja mõnusad õhtud. Aga Aafrikas erinevatel aastaaegadel reisides on kliima alati meeldivam olnud, kui näiteks Aasias, kus kohati viskab ikka päris ära kas temperatuuri, niiskuse või mõlemaga.

Johannesburgist mitte kaugel on selline koht nagu Sun City. Täiesti ajuvaba koht (kasiino) ja seal väga kõrval on üsna kentsakas Pilanesbergi rahvuspark. Kind of Disneyland, sest seal on osad loomad kaelavõruga ja kohe teada, kus nad on. Aga samas näed 2 tunniga väga palju loomi, sest neid on seal tõesti väga palju. Hommikune tuur tasub ära, kuigi Krügeri elamus on ikka teine tera.

Jah, hommikud on veidi jahedad, eriti lahtises autos. Aga see on küll garantii, et alates 10 on soe.

Midagi pole parata, aga ka väide 10 aastasest Keenias elamisest oleks järjekordne huumor. Keenias nimelt teavad kõik eestlased kõiki teisi seal elavaid eestlasi (v.a. lühiajalised viibijad). See on seal lihtsalt üsna paratamatu.
Aga vaba maa, mitte keegi ei keela midagi väita. Tripi esimese postituse kohta saime seda kind of huumorit vist juba piisavalt.

@ Mia Avatud suhtumine ei tee kunagi paha, väga nõus.
Aga sedavõrd suur kogus otsest valeinfot Kibera, Nairobi ja Keenia kohta on mulle veidi tundlik teema. Tuleb vist jälle vana asi üles kaevata Eluslummis.wordpress.com.

Enamasti üsna asjalik info esimeses postituses. Suur kiitus, et võtsid vaevaks kõike nii põhjalikult lahti kirjutada. Aga selle teise postituse oleks võinud jätta tegemata. Ma ei hakka seda väga üksipulgi lahkama, aga kokkuvõttes on see üks suur jama.

Nairobis liiklevad City Hoppad - täiesti õige. Kuid. See on vaid üks kolmest suuremast bussifirmast ja on palju kohti, kuhu City Hoppaga kohe üldse ei saa või ei saa mingist peatusest sinu soovitud sihtkohta. Kui pime peab olema, et mitte märgata Nairobis erinevat värvi busse? Või et mitte märgata betoonist bussipeatusi? Seda teemat võiks siin päris pikalt lahti kirjutada, aga ilmselt puudub selleks otsene vajadus.

Keenia inimesed on eestlastest uimasemad - ma tahaks seda Keeniat oma silmaga tõesti näha.

Kiberas elab ca 1,2 miljonit elanikku. Ei ela. Kibera elanike arvu ei tea mitte keegi. Aga. Seda on võimalik erinevate meetoditega hinnata. Ametlik hinnang on kuskil 450 000 kandis, siis tuleb kuskilt info, et 1,3 miljoni kandis. Räägitud on ka 2 miljonist.

Kõik sõltub sellest, kas on vaja sinna rahasid jagada või eelarvest raha saada. Kõige reaalsem number Kibera puhul on kusagil 800 000 kanti. Ja ma ei võta seda väga laest. Ma olen Kibera mitut pidi otsast otsani ka läbi käinud.

Kuritegevus on üsna tazemel ja selle tõestuseks liiguvad ringi automaatidega sõdurid ning pea kõik majade aiad on tarastatud/turvatud. - Ilmselt pole siin asjadest üldse aru saadud. Muidugi on Keenias kuritegevust maa ja ilm. Aga mitte sellisel moel, nagu kirjeldatud. Ma pole muidugi mingi spets, aga olen justkui Nairobis elanud ja seda sellest Kiberast jalutuskäigu kaugusel. Kus ma iga päev ka käisin. Ja muide, iga päev fotokaga.

Jaanuaris on hea aeg Masai Mara külastuseks kuna siis on „low season“ ja enamus loomi juba oma rände teinud. Sellega on siin see jama, et rändavad osad kabjalised. Ma ei tea, mis nipiga karnivoorid rändama panna. Sebrade rännet oleks samuti huvitav näha. Ah jah, jaanuar on vist pigem selline high season turistide arvu poolest.

Kui teid ründab kohalik must mamba, siis tehke temaga selfi ja saatke see kohalikku haiglasse, et arstid saaksid ennustada kui suur on teie ellujäämise võimalus. Kui ründab mõni kiskja, siis tasuks enne reisi teha elukindlustus kellegi pereliikme nimele. Kohalikud „haiglad“ on üldjuhul: 4 vaia maasse löödud ja kilekatus peal, kus „teadjatohter“ teid ravib. Suurtes linnades on ka haiglad, kuid kohal olles ja kohalikke lehti lugedes selgus et sinna sattudes on suur oht vägistamise ohvriks saada. S.t. valik on Teie, kas terveks, või vägistatuks.
Kui Teid ründab kohalik, siis on kindlasti võimalus kauplemiseks.

Ma nüüd küsiks, et miks mitte selliseid asju kuhugi telegrami kirjutada. Sedasorti umbluu oleks seal kindlasti tegija.

Kohalikud haiglad - ma võin öelda, et kohalikud haiglad on Eesti haiglatest märgatavalt paremad. Loomulikult mitte iga haigla, aga Aga Khanis näed sellist taset, millest sa ilmselt ei teagi. Ka Kiberas on võimalik küllaltki korralikku arstiabi saada.

Ma ei hakka rohkem seda kommenteerima, aga see teine postitus on täielik jama. Keenia on kirjeldatust täiesti teistsugune riik igas osas. Väga lahe riik ja ka väga turvaline riik, kui kohalikke reegleid teada. Aga palun ärge kujundage oma arvamusi selle postituse põhjal. Keenias elanuna võin kinnitada, et see lihtsalt ei vasta tõele. Nairobi pole mingi pommiauk, vaid Aafrika üks rohelisemaid suurlinnu üldse koos suurlinna võimalustega. Kohalik Guiness on õlu, mida tehakse välja kohalikele odavatele prostituutidele. Mätsib hästi. Aga juua ei kõlba.

Opodo kuulub eDreamsile, kuid toimetab veidi erinevalt. eDreams pole reisijate seas just kõige armastatum kanal.

Seni on kõige parem/töökindlam reisiäpp olnud Räägi Inimestega.

Lühike vastus on, et ei saa. Piiriületuspunkti Maasai Mara ja Serengeti vahele ei tule. Lennata Nairobist tõesti saab, aga ma ei tea, kas sellel mingit mõtet on. Nairobist Arushasse sõidab bussiga 6 h. Kui arvestada Nairobi lennujaama minemise, seal ootamise, lendamise ja Tansaanias majutusse jõudmise aeg kokku, saad ka nii 6 tundi.

So, here we are. Uus Seelandis...

Kuigi ta üldiselt meie teadvuses nii kipub olema, ei võrdu Kagu-Aasia päris terve Aasiaga. Kagu-Aasia moodustab kogu Aasiast 10,5%. On suhteliselt võimatu, et kõikjal seal samal ajal ladistab. 2 kuud ette mingit ilma ennustada on väga keeruline,

Filipiinidega on sel aastal jah mingi eraldi lugu. Muudkui ketrab seal tsükloneid kokku ja siis need vaikselt Vietnami suunas ja sealt edasi läände liiguvad..

Radaripilt 02.01. hommikul.

Siddhartalt väga asjalik soovitus. Isiklik kogemus üldiselt sama.

Muide, Trip.ee toimetamine on nii mõnigi kord (ja seejuures päris pikalt) käinud kolmel eri mandril ja kolmes ajavööndis, seega püüame võimalusel arvestada ka nende inimeste huve, kes parasjagu Eestis ei viibi. Kui vaid teaks, kus kõige rohkem ollakse.

Maldiividel hütid? Kõlab päris huvitavalt.

Kuna Maldiividel on odavas kvaliteetmajutuses juba oldud ja inimesi hüttides tõesti kusagil ei näinud, siis soovitused Maldiividel asuvate hüttide kohta on väga teretulnud. Omalt poolt jagaks siis kogemusi Eestist, kus inimesed elavad onnides ja tegelevad põhiliselt korilusega.

Mis puudutab vastarmunute paradiisi, siis veidi imelik on lemmikstampe muuta, aga lambist Maldiividele sattudes meeldis see äsja mittearmununa juhtumisi mullegi.

Pole küll Tai teema, aga Kambodža viisa jaoks on Siem Reapi lennujaamas vaja lennukis jaotatud ja täidetud blankette (viisataotlus, entry/departure card ja tollideklaratsioon) ning 30 dollarit sularaha. Passipilt ka, see võib olla, kuid pole tingimata vajalik - teevad klõpsu ka kohapeal.

Mitte kedagi ei huvita su reisikava. Paned orienteeruva reisikava kirja ja sellest piisab täiesti. Vali mingi hotell välja ja selle aadress. Vahet pole, oled seal üks päev või kolm kuud jutti või reisi alguses või lõpus. See pole mitte iial mitte kedagi huvitanud.

Aga käige ära Chobe rahvuspargis. See osa, mis jäi Namiibia ja Zimbabwe piiri lähedale Botswanas, oli igavesti äge. Ma olen neid Aafrika rahvusparke päris kenakesti näinud, aga seal saab Chobe jõe peal elevante ja jõehobusid lähemalt näha, kui kusagil mujal. Elevant paari meetri pealt on veidi teine elamus, kui 30 meetri pealt.

See on tõsi. Konditsioneeritud külm on kohalikele justkui teistsugune külm, kui reaalne külmem õhutemperatuur (mis on kaugelt soojem konditsioneeritud ruumist).

Ma ei tea ühtegi head põhjust, miks Victoria juga Sambia poole pealt uudistada, sest seda näeb ainult Zimbabwe poole pealt. Sambias on ainult Devil's pool.


See on Victoria Falls Zimbabwe poole pealt vaadatuna. Ise võid ette kujutada, mida Sambiast näed.

See plaan kipub olema jah nats utoopiline. Kahe nädalaga ei tee seda kuidagi ära. Kaks nädalat on ka iga riigi peale eraldi vähe, aga vähemalt teostatav.

Ma alustaks LAV-ist. Esiteks on lennud sinna (eriti JNB) kõige odavamad, teiseks on seal kõige rohkem pakkumist rendiautodele, millega saab ka teistes riikides sõita. Reaalsem on võtta mingi tükk, näiteks Namiibia, LAV või midagi Botswanast, Sambiast ja Zimbabwest. Kogu selle kupatuse jaoks oleks 2 kuud vaja.

Jäätumine vist jääb ära, sest 22.12. kell 6 (kohalik aeg) olid temperatuurid pea kõikjal kõrgemad, kui eile (v.a. Põhja-Tai ja Laose põhjapoolne osa). Aga villaseid mütse ja jopesid näeb sellegipoolest kõikjal. Kohalikud ei jõua kuidagi ära imestada, et inimene t-särgis 25 kraadiga ei külmeta.

Sellised temperatuurid olid Kagu-Aasias 21.12. hommikul kell 8. Värvid: tumedam roheline: 5-10 kraadi, heleroheline 10-15 kraadi, kollane 15-20, heledam oranž 20-25, tumedam oranž 25-30 kraadi, peaaegu punane 30-35 kraadi.

Nagu näha, võib Põhja-Tais Chiang Mai kandis ja Laoses päris jahe olla, ka Bangkokis ja Siem Reapis on 15-16 kraadi kandis.