Viimased kommentaarid

Noname rahavahetusi tänaval oli endiselt, aga tunduvalt vähem. Paljud putkad olid lihtsalt kinni. 

Meeldivalt ülltas, et Phuket on hoopis mitmepalgelisem, kui mulle seni on paistnud. Vast see ka, et üsna luksuslik majutus on praegu ikka väga soodne. Negatiivseid asju ma reeglina ei koge, sest reisides pole mul kunagi mingeid ootusi.

Turistidele selles mõttes mingeid piiranguid pole, saab külalisi kutsuda, aga kindlasti mõõdetakse neil temperatuuri ja võimalik, et tahetakse seda MorChana äppi näha. Üldiselt turisti kallal keegi ei kobise.

Toitu saab kindlasti tellida, aga ilmselt tuleb keegi receptionist kulleriga kaasa. Ega kuller ei pruugigi ise õiget tuba üles leida, sest hotellid võivad olla päris suurel territooriumil.

Phuketi reisikirjade sari ongi kirjutatud selle mõttega, et inimesed saaks teha informeeritud otsuseid. Kui pidev testimine tundub liiast, siis tulebki valida teised sihtkohad. Ja selge on see, et seda testimist on natuke liiga palju. Kuna kaks kuud on näidanud, et väga suurest hurraast on saabujate hulk kaugel, siis varem või hiljem peavad nad midagi lihtsustama. Irooniline on siin muidugi see, et probleemiks pole mitte saabuvad välismaalased, vaid aeglane vaktsineerimistempo kohapeal.

Ei, enne tagasilendu pole eraldi testida vaja.

Tasub Helsingi saatkonna lehelt üle kontrollida, vist sai pikendada kuni 45 päevaks.

Peale 14 päeva kas Phuketis või Phuketis 7 päeva ja 7 päeva mujal lähiprovintsides võib Tais vabalt ringi liikuda. Seega saab tagasi lennata ka Bangkokist.

Siis on vaja taotleda viisa.

Kõik Phuketile reisimisega seotud paberimajanduse detailid on lahti seletatud siin.

Q: If I test positive, what will happen?

A: You will be sent to a healthcare facility for appropriate medical treatment, for which the expenses must be covered by the required insurance.

Please note that if you are travelling as a group, the rest of the group must also be transferred to an alternative quarantine (AQ) hotel for 14 nights, and they will be responsible for the AQ expenses.

8000 THB ja enne kõik makstud.

Teen lähiajal ülevaate reaalsest reisipraktikast.

Kel kogemust, võiks seletada, kui lihtne/keeruline on AY miilidega OW lennufirmade lende broneerida. BA Avios töötab suht hästi selles plaanis, aga nagu ikka, kogu aeg midagi muutub.

Jajah, mul jäigi see ära, sest ei hakanud lihtsalt niisama lendama. Miilid olid koos, aga BA/IB lende polnud ja nii tai jäi.

Aviose miilidega on see tore asi, et kui 36 kuu sees on mingi aktiivsus, siis miilid säilivad. Piisab ka, kui osta sooduka ajal 1000 miili ja saad 500 kauba peale. Kuhugi lendama või upgrade'i tegema selle 1500 miiliga ei hakka, aga varasemad miilid päris raisku ka ei lähe. Oneworldi lennufirmadest tundub mulle BA programm parim.

BA pikendas seda vahepeal vist niisama, ühte miili lisaks pole märganud.

@ S.M. Jah, nii on. Testid enne Taisse lendamist (kuni 72 h enne väljalendu), lennujaamas (läheb väga kiirelt) ja siis veel 1-2 testi sõltuvalt reisi pikkusest. 

Karantiini pole, kuigi hotellist enne testi tulemust lahkuda ei lubata. No selle 6 tundi elab üle.

Samuile saate praegu Phuketi kaudu - nädal vaja seal olla ja siis Bangkok Airwaysiga Phuket - Samui.

Ma seda Phuketi värki lähiajal uudistes täpsustan, aga nõue on esimesed 7 päeva peatuda ühes hotellis, järgmised 7 päeva võib veeta kusagil mujal ja siis saab reisida kõikjale Tais.

Vt. linke. Finnair alates 16. augustist. Lufthansa juba ammu.

Ma ei tahaks suvaliste teemaväliste ja õhust võetud väidetega diskuteerida, aga:

Wearing a high grade mask known as an FFP3 can provide up to 100% protection. (BBC). FFP3: Aerosol filtration percentage: Not less than 99%.

Räägime hindadest ja saadavusest.

Info allikaks on Turkish Airlines:

Passengers aged 6 and over who are not covered by the first, second and fourth articles and will enter Turkey are expected to present the documents/certificates issued by the relevant country's official authorities at the first point of departure that they have been vaccinated at least 14 days before entering Turkey or have had COVID-19 disease in the last six months starting from the 28th day of the first PCR positive test result. These passengers will not be required to submit a negative PCR/rapid antigen test report and quarantine measures will not be applied for them.

Batumi on Gruusias üks kõige sademeterikkamaid kohti, nii et ei üllata. Aga vastus on, et ega väga midagi muud teha pole, kui vihmaga kuidagi kohaneda ja veidi ringi vaadata. 

Muuseumid - nojah, võib, aga näiteks Arheoloogiamuuseumis üle 20 minuti ilmselt ei kulu.

Üks variant on tutvuda, mida müüakse suuremates supermarketites. Neid on linna sees kaks - Carrefour ja Batumi Mall. Suhteliselt lähedal üksteisele. Eemal lennujaama poole on veel üks suur kaubanduskeskus. Leiate ka ühte-teist turistidele mõeldud Made in Georgia kraami (teed osta ei soovita, jama).

Minge sööma. Häid söögikohti on Pushkini tn. kandis - Pirosmani, Ajara Palace, Tavaduri. Pirosmanis on ainult gruusiakeelne menüü, aga sellest pole midagi, küsige, soovitavad. Nendest mitte kaugel on BatuMarani, kus on tavapärasest veidi erinev menüü, selline veidi kodusemas stiilis.

Vaadake Chavchavadze ja Lermontovi nurga peal kogu pakutav puuviljavalik üle. 

Võite ka turule minna, aga see on üsna igav koht. 

Veidi pikemaks liikumiseks sobib Bolt. Eurot te suure tõenäosusega kokku ei saa.

Üsna võimalik, et mul mingit Somaalimaa raha on. Hetkel ei saa kahjuks järgi vaadata. Müüma siiski valmis pole.

Sain vastuse: seda Salva reisikindlustus ei kata. Ilmselt kõigil nii.

Wizziga üle 14 päeva ette osta on jah paras loterii.

Täna telefonis oli Jaanus päris elus ja terve, aga paar päeva tagasi vist mitte väga. Eks ta ise seletab, kui viitsib.

Lõuna-Aafrika e-viisa rakendumisest "kohe-kohe" on juttu olnud juba nii kaua, et enne jõuame me kõik 3x pensionile jääda, kui see lõpuks tõesti tuleb. Viimati "tuli" e-viisa selle aasta veebruaris ja kohe "tuleb" see jälle.