Viimased kommentaarid

Kambodža viisa saab piirilt (lennujaamast) ilma probleemideta. Võta passipildid kaasa, saad odavamalt.

Angkori templitega on see lugu, et sõltub, kui suur huviline oled. 1 päeva pilet on 37 USD, 3 päeva pilet on 62 USD. Ma ütleks, et üks pikem päev tavahuvi korral oleks piisav, aga ega mitut päeva seal ka kahetsema ei pea. Võin vajadusel asjaliku tukijuhi organiseerida.  

Mis hindu puudutab, siis Kambodža on odavam, kui Tai. 

Tänan soovituste eest! Tegite otsustamise lihtsamaks. Ja samas keerulisemaks. Peab seal kandis vist ikka pikema reisi tegema. Flores ja Paapua ei kõla üldse halvasti.

Selline olukord võib tekkida igaühel. Kogu see jutt on  väga õpetlik, et ära lase endale mütsi pähe tõmmata ja suhtle. Tüütu jah, aga suhtle.

Tuttav teema. Tasub turult võtta veidi tooremad mangod. Ütled müüjale, et tahad süüa neid näiteks 3 päeva pärast ja ta valib sobivad välja. Rohelist väimust ei tasuks karta, sest loeb, see, mis on koore all. Hetkel on Kagu-Aasias mango hooaeg ja valikut jagub. Transpordi pigem äraantavas pagasis, sest seal on veidi jahedam.

Ananasse hetkel kaasa võtta ei soovitaks. Kõikjal tee ääres on kohe söömiseks viljad (mis on muidugi ülihead).

Teadmata reisi orienteeruvat eelarvet oleks standardvastus: soovitaks minna sinna, kuhu meile mitte teadaoleva suurusega rahakott kannatab minna.

Palun:

1. Ära pane pealkirjaks lihtsalt Dubai. See ei viita potentsiaalsetele vastajatele, mida küsitakse ning teeb adminnidele tööd juurde.
2. Ära märgi sihtkohaks Abu Dhabit, kui jutt käib Dubaist. Selle parandamine teeb samuti adminnidele tööd juurde.

Voist liigub Mombasasse pidev busside, matatude ja autode vool. Auto on siis jagatud sõiduvariant, kus huvilised kokku korjatakse. Soovitaks pigem bussi või autot, sest matatujuhtide sõidustiil sel maanteel on stiilis "esimest päeva hullarist väljas". Ah, jah Voist saab Mombasasse ka rongiga.


Turvalisuse pärast ei muretseks eriti. Terve ettevaatlikus on muidugi alati omal kohal ja napsitanud juhiga autosse ei istuks. Muidu on kohalikud usaldusväärsed. Pigem arvan ma, et üksinda sa sinna autosse ei jää, sest alati organiseeritakse sinna veel keegi lisaks.  

Keenias on igasuguseid autosid alati võtta, sõltub vaid ootustest ja rahakotist. Kui rääkida rendiautost, siis Taita Taveta on koht, kus välismaalasi liigub harva ja seal mingit turismiinfrastruktuuri pole loota. Sihuke külavärk. Rendiautost pole mõtet unistadagi. Mingi suvalise tegelase koos autoga leiab muidugi alati.

 
Kui ühistranspordist rääkida, siis otse Mombasasse ei saa, matatu viib Voisse. Tee sinna on, kuidas nüüd viisakalt öeldagi, kohati täitsa olemas. Plussiks on see, et tee kulgeb läbi Tsavo rahvuspargi ja loomi võib näha päris lähedalt.  Võimalik, et tee on tänaseks parem, sest pidid mõni aasta tagasi hakkama seda ehitama.

Nojaa.

Sõltub ju väga palju huvidest. 
Läheks Hiinalinna, Little Indiasse ja kui huvi, siis moslemite Arab Streetile. Tänavatoit - Chinatown Food Street või Maxwell Road või kohati isegi Victroria Streeti paralleeltänavad.
Orchard Road ja shoping - see on asi, millest ma kohe üldse aru ei saa. Vanasti müüdi seal vähemalt mingeid piraatplaate, aga see show on sealt ammu kadunud.

Jah, teoorias pole Tansaaniast Keeniasse tagasi tulles uut viisat vaja osta (eeldusel,, et see 3-kuune viisa endiselt kehtib). Praktika võib olla vähe erinev, aga veidi kannatust ja asi laheneb. Nad on, kuidas nüüd öeldagi, sellised paindlikud. 

Mul üks kord tekkis Tansaaniast tagasi minnes väike jama piiril, aga seda sel põhjusel, et Keenias kehtestati järjekordselt ja ette teatamata mingi uus reegel. 2 tundi kaevasime piiril (Taita Taveta piiripunkt, kuhu keegi naljalt nagunii ei satu) ajusid, aga lõpuks sain ikka üle. 

Kambodža kohta veidi täiendaks: vähemalt linnades ei erine tänavatoit enam kuidagi Taist. Piisavalt puhas. Pealegi on kõik müüjad enne valimisi päris tänava äärest ära kihutatud, nii et seda väikest tolmu on ka vähem.  Ma viimati Bangkokis täitsa pettusin selles tänavatoidus - pole enam kaugeltki nii huvitav, kui varem. Suht kallis ka, kui Kambodžaga võrrelda. Kambodžas saad 5000 realiga (~1 euro) pea pool grillkana kätte. Aga tänavatoidu valik on Tais siiski kõvasti parem.

Mis puudutab jääd, siis Kambodžas pole see tänaseks enam probleem. Nad kasutavad kahte sorti jääd - ühte joogi sisse, mis on kuubikutena ja teist jahutamiseks, mida raiutakse surest kamakast. Üldiselt saad täitsa puhast jääd kilo kaupa osta pea igast tänavaputkast, kus see suur punane kast nähtaval on. Vähemalt Siem Reapis kõlbab isegi tavaline kraanivesi juba aastaid juua. Ühesõnaga - nad on juba mõnevõrra ära arenenud.

@Meelis: hariduses ei imesta ma enam millegi üle. 

Punkel, viska vahelduseks pilk Finnairi äriklassi hindadele peale. Ja siis Qatari omadele.  Tulemus sõltub muidugi otsingu hetkest,  aga üldpildi saab ehk kätte. 

Kel soovi, saab lillepidu ka praegu nautida. HEL-BKK/HKT/KBV ~1100 eurot Qatari äriklassis on õigel hetkel ostes vägagi reaalne ja seda vähemalt kaks viimast aastat.
Tõsi, Bangkokist edasi Phu Qoucile lendab vist ainult Bangkok Airways, mis on väga hea lennufirma, aga harva odav.

Trüki see välja. Suure tõenäosusega läheb seda vaja ainult selleks, et lennujaama uksest sisse saaksid (kui trükkimisvõimalus puudub, näita seda mobiilist). Pardakaardi saad lennujaamas.

Aafrikas ja Ida-Aafrikas on päikest alati piisavalt. Selle pärast ei tasu küll muretseda.

See vihmaperioodide värk on suht nihkes viimasel ajal. Jaanuaris pole seal nagunii vihmaperioodi, aga tõesti, võib sadada ja seda pigem pimedas või hommikul.

Seda, et... Maldiivide rahaühik oli veel hiljuti rufiyaa. Aga jah, väljaspool Maldiive pole sellega midagi peale hakata.

EV100-ni on jäänud loetud päevad. Nüüd on välismaal viibijate kogunemised ja plaanid ilmselt selgemad. Veel pole hilja märku anda, mis ja kus toimumas.

Tõstaks teemat: andke toimuvast teada ja võimaluse piires täpselt, kus. Eesti baarid, hotellid, restoranid, seltskonnad kõikjal maailmas, kes korraldavad midagi EV100 temaatilist - kirjutage, kus ja mis toimub!

Hispaania on veidi suurem, kui Eesti. Pange midagi oma reisiplaanides paika.
Lähen kuhugi, jagage soovitusi on veidi lai mõiste.

Kogemus küll septembrist, aga väga mõnus oli Johannesburgis. Piisavalt soe ja mõnusad õhtud. Aga Aafrikas erinevatel aastaaegadel reisides on kliima alati meeldivam olnud, kui näiteks Aasias, kus kohati viskab ikka päris ära kas temperatuuri, niiskuse või mõlemaga.

Johannesburgist mitte kaugel on selline koht nagu Sun City. Täiesti ajuvaba koht (kasiino) ja seal väga kõrval on üsna kentsakas Pilanesbergi rahvuspark. Kind of Disneyland, sest seal on osad loomad kaelavõruga ja kohe teada, kus nad on. Aga samas näed 2 tunniga väga palju loomi, sest neid on seal tõesti väga palju. Hommikune tuur tasub ära, kuigi Krügeri elamus on ikka teine tera.

Jah, hommikud on veidi jahedad, eriti lahtises autos. Aga see on küll garantii, et alates 10 on soe.

Midagi pole parata, aga ka väide 10 aastasest Keenias elamisest oleks järjekordne huumor. Keenias nimelt teavad kõik eestlased kõiki teisi seal elavaid eestlasi (v.a. lühiajalised viibijad). See on seal lihtsalt üsna paratamatu.
Aga vaba maa, mitte keegi ei keela midagi väita. Tripi esimese postituse kohta saime seda kind of huumorit vist juba piisavalt.

@ Mia Avatud suhtumine ei tee kunagi paha, väga nõus.
Aga sedavõrd suur kogus otsest valeinfot Kibera, Nairobi ja Keenia kohta on mulle veidi tundlik teema. Tuleb vist jälle vana asi üles kaevata Eluslummis.wordpress.com.

Enamasti üsna asjalik info esimeses postituses. Suur kiitus, et võtsid vaevaks kõike nii põhjalikult lahti kirjutada. Aga selle teise postituse oleks võinud jätta tegemata. Ma ei hakka seda väga üksipulgi lahkama, aga kokkuvõttes on see üks suur jama.

Nairobis liiklevad City Hoppad - täiesti õige. Kuid. See on vaid üks kolmest suuremast bussifirmast ja on palju kohti, kuhu City Hoppaga kohe üldse ei saa või ei saa mingist peatusest sinu soovitud sihtkohta. Kui pime peab olema, et mitte märgata Nairobis erinevat värvi busse? Või et mitte märgata betoonist bussipeatusi? Seda teemat võiks siin päris pikalt lahti kirjutada, aga ilmselt puudub selleks otsene vajadus.

Keenia inimesed on eestlastest uimasemad - ma tahaks seda Keeniat oma silmaga tõesti näha.

Kiberas elab ca 1,2 miljonit elanikku. Ei ela. Kibera elanike arvu ei tea mitte keegi. Aga. Seda on võimalik erinevate meetoditega hinnata. Ametlik hinnang on kuskil 450 000 kandis, siis tuleb kuskilt info, et 1,3 miljoni kandis. Räägitud on ka 2 miljonist.

Kõik sõltub sellest, kas on vaja sinna rahasid jagada või eelarvest raha saada. Kõige reaalsem number Kibera puhul on kusagil 800 000 kanti. Ja ma ei võta seda väga laest. Ma olen Kibera mitut pidi otsast otsani ka läbi käinud.

Kuritegevus on üsna tazemel ja selle tõestuseks liiguvad ringi automaatidega sõdurid ning pea kõik majade aiad on tarastatud/turvatud. - Ilmselt pole siin asjadest üldse aru saadud. Muidugi on Keenias kuritegevust maa ja ilm. Aga mitte sellisel moel, nagu kirjeldatud. Ma pole muidugi mingi spets, aga olen justkui Nairobis elanud ja seda sellest Kiberast jalutuskäigu kaugusel. Kus ma iga päev ka käisin. Ja muide, iga päev fotokaga.

Jaanuaris on hea aeg Masai Mara külastuseks kuna siis on „low season“ ja enamus loomi juba oma rände teinud. Sellega on siin see jama, et rändavad osad kabjalised. Ma ei tea, mis nipiga karnivoorid rändama panna. Sebrade rännet oleks samuti huvitav näha. Ah jah, jaanuar on vist pigem selline high season turistide arvu poolest.

Kui teid ründab kohalik must mamba, siis tehke temaga selfi ja saatke see kohalikku haiglasse, et arstid saaksid ennustada kui suur on teie ellujäämise võimalus. Kui ründab mõni kiskja, siis tasuks enne reisi teha elukindlustus kellegi pereliikme nimele. Kohalikud „haiglad“ on üldjuhul: 4 vaia maasse löödud ja kilekatus peal, kus „teadjatohter“ teid ravib. Suurtes linnades on ka haiglad, kuid kohal olles ja kohalikke lehti lugedes selgus et sinna sattudes on suur oht vägistamise ohvriks saada. S.t. valik on Teie, kas terveks, või vägistatuks.
Kui Teid ründab kohalik, siis on kindlasti võimalus kauplemiseks.

Ma nüüd küsiks, et miks mitte selliseid asju kuhugi telegrami kirjutada. Sedasorti umbluu oleks seal kindlasti tegija.

Kohalikud haiglad - ma võin öelda, et kohalikud haiglad on Eesti haiglatest märgatavalt paremad. Loomulikult mitte iga haigla, aga Aga Khanis näed sellist taset, millest sa ilmselt ei teagi. Ka Kiberas on võimalik küllaltki korralikku arstiabi saada.

Ma ei hakka rohkem seda kommenteerima, aga see teine postitus on täielik jama. Keenia on kirjeldatust täiesti teistsugune riik igas osas. Väga lahe riik ja ka väga turvaline riik, kui kohalikke reegleid teada. Aga palun ärge kujundage oma arvamusi selle postituse põhjal. Keenias elanuna võin kinnitada, et see lihtsalt ei vasta tõele. Nairobi pole mingi pommiauk, vaid Aafrika üks rohelisemaid suurlinnu üldse koos suurlinna võimalustega. Kohalik Guiness on õlu, mida tehakse välja kohalikele odavatele prostituutidele. Mätsib hästi. Aga juua ei kõlba.