Viimased kommentaarid

Selgitan:

1. SUURTÄHTEDEGA pealkiri mõjub automaatselt nagu punane rätik, aga ok, kannatame ära.
2. Kuidas leiab selle hotelli kohta infot Trip.ee tulevikukasutaja, kes läheb uurima erinevaid teemasid Egiptuse all? Vastus on, et ei leiagi.
3. Kuidas teavad Tripi kasutajad foorumisse pilku heites, kas see teema neid huvitab või ei (Egiptusesse reisi plaanivad/mitteplaanivad inimesed)? Vastus on, et ei teagi. Mitte keegi ei klõpsi läbi kõiki teemasid. See hotell võib samahästi Tuneesias või Marokos või Keenias või Sansibaril asuda. Ka Egiptuses oli vanasti mitmeid kuurortpiirkondi.

Trip.ee on meie kõigi ühislooming. Selleks, et siin hea oleks, pole liiga palju nõudmisi, aga ilma elementaarseta asi lihtsalt ei toimiks.

Ära sa mingil juhul maini, kus see SUURTÄHTEDEGA hotell asub. Meil kõigil on kõikide maailma hotellide nimed ja asukohad ju peas. Isegi Aafrikas on rohkem kui paar hotelli.

Kas siin pole mitte tegemist kõige klassikalisema erinevusega inimeste ootuste ja pakutava kvaliteedi vahel?
Kui ma sõidan Aafrikas lubatud 6 h asemel 10 h logiseva matatuga kuumuses mööda kohutavaid teid, tolm katmas igat kehaosa nii, et puhtaks hakkab saama kolmanda pesukorraga, 12 inimese asemel on 20, lisaks koduloomad ja sajad kompsud, siis ma olen saanud täiesti adekvaatse teenuse, mille üle oleks patt kobiseda. Sest mitte keegi mulle midagi rohkemat ei lubanudki.
Kui ma lähen aga bussireisile, mis algab rehvivahetuse ja kliimaseadme puudumisega, musta öömaja jne-ga, siis minu jaoks see teenus adekvaatne poleks. Sest lubati vast veidi rohkemat (kui nad just ei reklaamigi välja, et saate ühe ropu toa ja muud probleemid).

Jah, viisa saab kohapealt. Selleks on seal eraldi saba. Vaktsiine ei küsitud.

Norwegian sai värske kapitalisüsti ja vähemalt 2020. aastal tegevus ohus ei ole.

Ilmselt mitte, sest 31.01.2020 on minu arusaamist järgi kuupäev, kuniks 30-päevaseid tasuta viisasid jagatakse. Igal juhul peaks sa selle selgeks saama, kui teed eelnevalt e-viisa taotluse ära.

Ausalt õelda on kentsakas, et 1990-ndad seni nii elujõulisena püsivad.

Jah, Vietnami e-viisa ajabki väljumispunkti nõudega segadusse. Tegelikult ei huvita see kedagi. Majutuseks pane midagi.

Kas te kuidagi 1 nädala peale ei plaani seda mahutada, saaks veelgi vahvam reis?

Siem Reap on tegelikult väga lahe koht niisama olla. Angkor Wati jaoks tuleks tukijuhile seletada, et Grand Tour ja teha seda vastupäeva (et Angkor Thom ja Angkor Wat jäävad viimasteks). Sedaviisi pääseb enamustest hiinlastest, kes üldiselt liiguvad päripäeva. Aga suht terve päev kulub ära. Söök on Angkoris üsna vilets ja kallis, kuid suht Angkor Wati lähedal saab grillkana ja riisi kohapealsest putkast mõistliku hinna eest.

Juhul, kui keegi plaanib Sri Lankasse pealt 30 päeva jääda, siis see lõbu on juba tasuline. 2174 ruupiat ehk ligi 11 eurot ja nii 5 tundi sinu elust, pluss tukimeestega "vestlus". 

Bussi juurde jõuad, kui lähed lennujaamast väljudes vasakule, siis on värvad ja suur silt Bus Stand. Colombos on asi veidi tricky, Bussijaamas pead küsima. Läheb otse ilma peatusteta (ok, mõned peatused rahva soovil on).

Colombo lennujaam: kui viisataotlus on varem tehtud, siis suundu vasakule (Immigration sildid). Enne seda on VOA. Selle Märdi libainfo viisa kohta võib lihtsalt vahele jätta- kes soovib, saab rahast muidugi alati lahti. Sama 31. oktoobri kohta. Tõesti, inimesed, mis jama te ajate?
Minult ei küsitud isegi viisa väljatrükki ja vähem kui minutiga olin läbi. Samal ajal maandus Rossiya lend ja kõigil olid mingid probleemid. Ainuke värk on see, et passi pannakse 30 päeva kleeps, kui on plaanis pikemalt olla, tuleb viisa pikendust taotleda.


Colombo lennujaamast buss kesklinna 200 kohalikku (1 USD). Seal ootavad tuki-šaakalid. Ära usu jutte by the meter, üle 300 kesklinna hotelli sõit ei maksa. Esimene pakkumine oli 6000.

Hanoi ja selle vanalinn reisist välja jätta pole muud kui puhas lollus. See ei ole "mõttetu suurlinn" (mida sealt soovi korral muidugi ka leiab), vaid lahe koht lihtsalt ringi vaadata ja kohalikega odavat bia hoi'd nautida.

Millegipärast arvan, et Tai militaristid ei lase Thaid pankrotti, kasvõi näo säilitamise pärast. 

Kas poleks kõige kiirem tee minna Trip.ee Sri Lanka lehele ja üllatuda, et esimene Sri Lankat puudutav uudis on Alates augustist saab Sri Lanka viisa 6 kuu jooksul tasuta.

Võib ka kullatud raami panna, aga see on sama hea, kui lihtne paberil väljatrükk. Kuskil võrgus võiks foto muidugi igaks juhuks olemas olla. Milleks liigselt pead vaevata? Pigem mõtleks sellele, kuidas pass turvalises kohas oleks ja teeks selgeks, kas sihtkohas peab dokument kogu aeg kaasas olema või ei.

Õlut - palju soovid ja mida aga. Ainult et kogu kraam on kraadita ja sageli maasika- või mõne muu kentsaka maitsega. Nii et jah, üldiselt pole. Kohalikumat sorti kohtadest tehakse all-inclusive kohtadesse väljasõite, aga selle eest küsitakse päris korralikku raha. Ikka korralikku.

Kunagi sai Addises Ethiopiani kontorisse sisse astutud ja ülehomseks pileteid küsitud. Sai ja umbes 50 USD maksid. Sama lugu Gondaris. Keegi ei küsinud, mis lennufirmaga riiki saabusid. Kuidas praegu, ei tea.

Ma lisaks siia, et vaatamata Kon Tiki lehel toodud infole mul hetkel nendega suhtlust pole. Ma ei tea, miks ma seal endiselt reisijuht olen.

Ei, Trip.ee foorumis pole veendunud keelenatsid, aga vahest ekraan ikka korralikult plahvatab. Miks me ei võiks siin emakeeles kirjutada? Minu jaoks lihtsalt IQ olemasolu väljendus. Tripis on seda õnneks piisavalt. 

Keenias elanuna tundub see jutt veidi kummaline. Siirast niisama naeratust nägin seal iga päev, päevast päeva. Jah, samamoodi pidin iga päev matatus seletama (tihti minu katkendlikus suahiili keeles) et ei, ma maksa 2x kõrgemat hinda. Ja lõpuks naersime alati mõlemad.

Kui Aafrikas naeratuste peale ei satu, on reisist midagi väga olulist kaduma läinud.

Võib küll arvata, et naeratuse tajumine on kultuuripõhine. Ma lihtsalt viitasin igapäevatele olukordadele, kus naeratusega saab kõigest üle ja pärast on kõigil hea tuju. Kui järgi mõelda, ega Kesk-Ameerikas ka väga palju otseselt ei naerda, samas Aafrikas ja Kagu-Aasias on see enamasti tavaline reageering.

Jah, Süürias ja Liibanonis võtab naeratamiseni jõudmine vahest aega. Või Hongkongis.