AirBaltic alustab lende Madriidi ja Cataniasse

Madriid

Lõunanaabrite lennufirma AirBaltic alustab alates 26. maist 2017. a. lende Hispaania pealinna Madriidi. Lennud toimuvad 3 korda nädalas: teisipäeval, neljapäeval ja reedel. Lennu pikkuseks on 4 tundi ja 5 minutit. Liinil hakkavad lendama nii AirBalticu vanemad Boeing 737 kui tuttuued Bombardieri CS300 lennukid. Ühe suuna lennupiletite hinnad algavad 75 eurost (algusega Riiast).

 

Lennuplaan soosib kiirete ümberistumistega lende algusega Tallinnast. Lend Riiast Madriidi väljub 13:25 ja jõuab Madriidi kohaliku aja järgi 16:30. Lend Madriidist Riiga väljub 17:20 ja maandub Riias kell 22:15. See tähendab, et reisijad jõuavad viimasele lennule Tallinnasse, mis väljub kell 23:10. Iseküsimus on see, kui palju AirBaltic kiirete ümberistumistega lendudele soodsaid piletihindu pakkuma hakkab. Võimalik, et KLM-i, Finnairi ja Lufthansa lennud osutuvad paremaks nii lennuaegade kui hinna poolest. Kuid ootame ära, mida ja mis hinnaga AirBaltic sooduspakkumiste ajal müüki paneb.

 

Lisaks Madriidile võiks reisijaid huvitada ka suvised, alates 4. maist algavad lennud Sitsiilia idarannikul asuvasse Cataniasse. Catania on eelkõige sobiv Etna reisi baaslaagriks, paljud rannapuhkuse kohad asuvad veidi eemal, kuid Cataniast mitte kaugel pole Taormina, mis on kuulus nii oma randade, vanalinna, üsna ülehaibitud amfiteatri kui supervaadete poolest Etnale.

 

Lennud Cataniasse sobivad samuti kiireteks ümberistumisteks, kui alustada lende Tallinnast. Neljapeäviti toimuvad lennud väljuvad Riiast 14:55 ja jõuavad Cataniasse 17:20. Lend Cataniast väljub 18:05 ning jõuab Riiga 22:30. Ühe suuna hind algab 99 eurost (seda Riiast). Võimalik, et sooduspakkumiste ajal tuleb ka soodsamaid hindu, sest 200+ eurone edasi-tagasi lennupilet Sitsiiliasse pole hinna mõttes just märkimisväärne konkurentsieelis, kuid kiirete ümberistumiste puhul kindlasti kaalumist väärt.

 

Mais lisanduvad veel AirBalticu lennud Riiast Genfi, Aberdeeni ja Stavangeri, 1. juunist algavad lennud Riiast Göteborgi.