AirBaltic peatab alates 17. märtsist kõik lennud

AirBaltic peatab alates teisipäevast 17. märtist kogu lennutegevuse Riiast, Tallinnast ja Vilniusest. Tegemist on sisuliselt vältimatu otsusega, sest piiride sulgemisest ja rahvusvahelise liikumise piiramisest on teatanud nii Läti, Eesti kui Leedu. AirBalticu lende ei toimu kuni 14. aprillini (kaasa arvatud). Päev varem otsustas lennud ajutiselt peatada Poola lennufirma LOT, kelle otsus tugines Poola valitsuse analoogsele otsusele reisipiirangute sisseseadmise kohta.

Koroonaviiruse levik mõjutab ka AirBalticu laienemisplaane ja uute liinide avamist. Näiteks märtsis ja aprillis oli AirBalticul plaan alustada lende Riiast järgmistel liinidel:

  • Almatõ – alates 29. märtsist 3x nädalas
  • Bakuu – alates 2. aprillist 2x nädalas
  • Catania – alates 29. märtsist 1x nädalas ja alates 5. maist 2x nädalas
  • Bordeaux – alates 23. aprillist 2x nädalas.

Juba varem teatas AirBaltic, et 30. märtsil Tallinnast Rooma algama pidanud otselennud on seoses Itaalias kehtiva karantiiniga edasi lükatud 1. juunini.

AirBalticu lennupargis on praegu 22 Airbus A220-300, 12 Bombardier Q400 ja 2 Boeing 737-300 lennukit. 2022. aasta lõpuks on saabumas veel 28 A220-300 lennukit, mida plaaniti kasutada laienemiseks Riia, Tallinna ja Vilniuse baasidest. Lisaks on AirBalticul optsioon täiendava 30 A220 ostuks, kuid selle realiseerimise kohta polnud plaanis otsust langetada enne 2021. aasta lõppu. Viimastel kuudel on juttu olnud, et AirBaltic võib optsiooni realiseerimisel alustada lende neljalt Skandinaavia lennuväljalt, neid nimeliselt täpsustamata. Enne kriisi lõppu pole uute lennukite ostu ja uusi baase siiski oodata.

Seoses kardinaalselt muutunud olukorraga Euroopa lennunduses tuleb peetakse AirBalticus lähiajal ilmselt üksjagu nõupidamisi. Esmane ülesanne on siiski ellu jääda ja see tähendab paratamatuid kärpeid personalis. Juba varem teatatud 250 inimesele peatatakse ajutiselt tööleping veel 100 inimesega ning läbirääkimised edasiste kärbete üle jätkuvad.

Keda AirBalticu lendude tühistamine puudutab, peab varuma kannatust. Lennufirma palub esmajärjekorras ühendust võtta vaid neil, kelle lend pidanuks algama lähima paari päeva jooksul. AirBalticu Eesti kontaktnumber on 6610819 ja tavaolukorras töötab see esmaspäevast reedeni 09:00 - 18:00. AirBalticu rahvusvahelise kõnekeskuse telefoninumber on +371 67006006 ja see töötab ka nädalavahetustel.