AirBalticu uus Bombardier alustab regulaarlende

Lennundushuvilistel on varsti võimalik osaleda ajaloo tegemisel, kui lennata maailma esimesel kommertslennul Kanada Bombardieri lennukitehases valminud uue C-seeria CS300 lennukil – ja seda soovi korral ka Tallinnast.

Nagu Trip.ee-s sai mõnda aega tagasi kirjutatud, saab lõunanaabrite AirBalticust maailma esimene lennufirma, mis saab enda käsutusse verivärske Bombardieri C-seeria suurema lennukitüübi CS300. Selle veidi väiksem versioon CS100 on juba Lufthansa kontserni kuuluva Swissi käsutuses.

Esialgse kava järgi pidi AirBalticu uus lennuk saabuma juba nii pea pool aastat varem, aga probleemid Pratt & Whitney GTF lennnukimootoritega on mõjutanud peale Bombardieri ka Airbusi uute lennukite tellimus- ja tarneplaane. C-seeria puhul on tegemist lennukiga, mis kasutab uue tehnoloogiaga P&W Geared Turbofan mootoreid, mis pole seni oma töökindlust tõestada jõudnud. Seetõttu pole ka nn. A-klassi lennufirmad (kui Delta, Air Canada ja Korean Air välja arvata) neid lennukeid tellima kippunud. Lennuk võib ju hea olla, aga töökindlus tähendab ka midagi. Jääb vaid loota, et AirBalticu lennud mootoriprobleemide tõttu ei kannata.

Mida siis AirBalticu uuest lennukist oodata? Esialgu tuleb toetuda pressiteadetele ja reklaamtekstidele, kuid 145-kohaline lennuk peaks olema võrreldest praeguste Boeingutega oluliselt vaiksem, laiemate istmetega (seda vähemalt 3+2 istmekonfiguratsiooni kolmese keskmisel istmel), neil on suuremad aknad ja rohkem ruumi pagasiriiulil.

AirBalticu uue CS300 esimene lend (BT619) väljub Riiast Amsterdami 14. detsembril kell 16:25, Amsterdami jõutakse 17:50. Tagasilend Amsterdamist Riiga (BT620) on samal päeval 18:55 – 22:10. Kel huvi esimesena uut lennukit kogeda, leiab pileti 14. detsembril Tallinnast Amsterdami 210 euroga. Uus lennuk oleks sel juhul tagasilennul Riiga. Aga juba järgmisel päeval saab CS300-ga lennata ka Tallinnast Riiga.

Täpsema info CS300 lendude kohta linnanimede kohati veidi kentsakate lõppudega leiab AirBalticu kodulehel.