Alpides valmib suurprojekt: köisraudteega Šveitsist Itaaliasse
veigo
veigo
2. apr 2023 10:41

Sel suvel saab võimalikuks mugavalt istudes ületada Alpe Šveitsist Itaaliasse või vastupidi, kui 1. juulil 2023 avatakse köisraudtee Itaalia Testa Grigia/Plateau Rosa ja Matterhorn Glacier Paradise mägijaamade vahel. Matterhorn Glacier Ride II kõisraudtee näol on tegemist kõrgeima piiriületusega Alpides ja 3821 m kõrgusel asuv Matterhorn Glacier Paradise / Piccolo Cervino (ehk Väike Mattehorn) on Alpide kõrgeim köisraudteejaam.

Sellega saab teoks rohkem kui 80 aastat vana idee ühendada Zermatti mägikuurort Šveitsis Cervinaga Itaalias. 2018. aastal avati Matterhorn Glacier Ride I, mis ühendab Šveitsis 2923 m kõrgusel asuva Trockener Steg mägijaama 3821 m kõrgusel oleva Matterhorn Glacier Paradise jaamaga. Matterhorn Glacier Ride II köisraudtee valmimisel saaks paika pusle viimane tükk.

Matterhorn Glacier Ride II köisraudtee üle Theoduli liustiku on 1,6 km pikkune, kõrguste vahe on 363 meetrit. Tegemist on ripp-köisraudteega, mis ei kasuta vahepeal maste. Ühte kabiini mahub kuni 28 inimest, reisiaeg on 4 minutit. 60 miljonit Šveitsi franki (59,5 miljonit eurot) maksev köisraudtee saab olema avatud aastaringselt.

Matterhorn Glacier Paradise vaateplatvormilt näeb lisaks Matterhornile mitmete teiste 4000 meetriste mäetippude siluette: Mont Blanc, Gran Paradiso, Monte Rosa mäemassiv kahe riigi piiril ja Monviso Piedmontis.

Uued köisraudteed Šveitsi Alpides pole siiski mitte kõigile meeltmööda. Kui seni oli see kant suusatajate ja matkajate päralt, siis ligipääsude lihtsustumine võib sellest teha täiesti uue näoga turismikoha. Juba enne pandeemiat moodustasid Aasiast saabunud turistid 10% Zermatti külastajatest. Ohtu nähakse ka selles, et ülerahvastatud mäed kaotavad oma võlu.

Köisraudtee ehitamist näeb selles videos:

Asukoht kaardil:

Rohkem reisiideesid leiad siit.

Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased