Amsterdamis on prügi koristamisest saanud turismiatraktsioon

Eestlased on küll ülemaailmse koristamisaktsiooni taga, kuid Hollandis on suudetud prügi koristamisest teha ühtaegu nii turismiatraktsioon, meelelahutus, koolitusprogramm kui plastiku ümbertöötamine millekski pilkupüüdvalt kasulikuks.

Vastake ausalt: kes pakuks, et puhkusereisil teiste tagant prügi koristamine võik olla reisi üks meeldejäävamaid osasid? Kuid Amsterdamis võib see just nii olla. 2019. aastal kasutas ligi 18 000 välismaalast võimalust osaleda Amsterdamis Plastic Whale nimelise firma pakutaval "kalastusretkel", mille käigus korjati sealsetest kanalitest kokku kümneid tuhandeid plastpudeleid ja muud kraami.

Ja tegemist pole üldse odava lõbuga. 1,5 tunnine koristamisreis 4-6 inimesele koos kipperiga maksab 150 eurot. Nagu näha, Tom Sawyeri efekt täiesti töötab.

Plastic Whale alustas tegevust 2011. aastal ja tänaseks on neil 11 paati Amsterdamis ja 2 Rotterdamis. Kõik paadid on tehtud kanalitest kogutud ja ümbertöötatud plastist ning iga paat on omaette kunstiteos vastavalt sponsorfirma soovidele.

Lisaks korraldab Plastic Whale kooliõpilastele keskkonnateadlikkuse koolitusi, pakub prügi koristamise abil ettevõtetele meeskonna ehitamise koolitusi ning toodab plastist kontorimööblit.

Fotod: Plastic Whale