Argentina on turistidele jälle avatud alates 1. novembrist

Lisaks Tšiilile on Lõuna-Ameerikas peagi oma piire avamas ka Argentina. Reisipiirangute kaotamine Argentinas toimub kolmes etapis:

  • Alates 24. septembrist kaob karantiinikohustus riiki saabuvatele Argentina kodanikele ja elamisloaga välismaalastele.
  • Alates 1. oktoobrist avatakse piirid Argentina naaberriikidest saabujatele. Ühtlasi kaob alates oktoobrist ära maskikandmise kohustus välitingimustes (siseruumides on mask endiselt kohustuslik) ning avatakse staadionid ja ööklubid.
  • Alates 1. novembrist (eeldusel, et nakatumisnäitajad seda lubavad) saab Argentinasse reisida kõikidest riikidest. Ühtlasi tõstetakse ühes päevas riiki lubatavate välismaalaste arvu piirmäära. Praegu on see 16 100 rahvusvahelist reisijat nädalas ehk 2300 saabujat päevas. Enne pandeemiat oli Argentinasse saabujate arv päevas 10 korda suurem.

Nõuded Argentinasse reisimiseks

  • Viimasest vajalikust vaktsiinidoosist on möödas vähemalt 14 päeva.
  • Negatiivne PCR test, mis ei oleks tehtud varem, kui 72 h enne Argentinasse suunduvale lennukile minekut või antigeeni test saabudes.
  • Uus test Argentinas viibimise 5 ja 7 päeva vahel.
  • Vaktsineerimata reisijat peavad läbima 10 päevase karantiini, mida on võimalik lühendada testiga 7. päeval.

Viisa

Eesti kodanikud võivadviibida Argentinas viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.

Taustast

Üldiselt arvatakse, et Argentina piiride avamise taga on sisepoliitilised põhjused. Kuna valitseval koalitsioonil (Frente de Todos) hiljuti toimunud eelvalimistel kõige paremini ei läinud, siis püütakse enne novembri keskel toimuvaid üldvalimisi valijatele midagi meelepärast pakkuda.

Praegu on Argentinas vaktsineeritud 43% elanikest. Argentinas on palju kasutatud Hiina Sinopharmi vaktsiini, mille efektiivsuse suhtes on kahtlusi ja Venemaa Sputnikut, mille teise doosiga on tarneprobleemid.

Lennud Argentinasse

Euroopast võib otselende Argentinasse leida Amsterdamist (KLM), Frankfurtist (Lufthansa), Pariisist (Air France), Madridist (Aerolineas Argentinas, Air Europa ja Iberia), Barcelonast (Level), Zürichist (Swiss), Londonist (British Airways) ja Istanbulist (Turkish Airlines).

Allikas: hosteltur.com