Bali plaanib turismile lähikuudel taasavaneda

Indoneesia turismiametnikud teatasid plaanidest Bali turismisaar peagi rahvusvahelisele turismile jälle avada. Esialgu saab olema testiperioodiga, eeskujuks võetakse Phuket Sandbox mudel.

Avamise üksikasju pole teatatud, küll aga viidati, et kontroll saab olema mitmetasandine. Seega on oodata mitmeid teste ja eelnevat registreerimist. Testifaasis võetakse turiste vastu piiratud ulatuses.

Balil on tehtud avanemiseks mitmeid ettevalmistusi. Tänaseks peaks kõik turismitöötajad olema 100% vaktsineeritud, samuti on turismiettevõtete jaoks juurutatud CHSE (Cleanliness, Health, Safety and Environment) hügieeninõuded. Teisisõnu tähendab see, et peatumiseks tuleb valida kallimad majutusasutused, mis suudavad rangete hügieeniprotollidega paremini kohaneda.

Kuupäeva Bali avamise kohta pole teada. Spekuleeritakse, et see võib juhtuda kas oktoobris või novembris, sõltuvalt nakatumise tasemest. Oluline roll turistide saabumisel on ka lennufirmadel, mis päris päeva pealt lende ei käivita. Balile lendamise vastu on huvi üles näidanud näiteks Qatar Airways. Lende läbi Jakarta ilmselt ei lubata.

Näis, kuidas avanemisega seekord kulgeb. Välismaalastele suletud, kuid suuresti turismist sõltuval Balil sooviti rahvusvahelisele turismile jälle avaneda juba septembris 2020, siis 2021. aasta I kvartalis, viimased plaanid nägid ette, et Indoneesia populaarne turismisaar hakkab turiste jälle vastu võtma alates 1. juulist, kuid nakatumiste arvu järsk kasv terves Indoneesias tõmbas sellele kriipsu peale.