Balil ilma maskita? Karistuseks on kätekõverdused.

Indoneesia Bali saare politsei on üsna tüdinenud välismaalastest, kes ei pea vajalikuks avalikes kohtades näomaski kanda. Nüüd on leitud omapärane viis, kuidas rikkujatele aru pähe panna. Maski mittekandmise eest ootab 100 000 ruupia (~ 6 euro) suurune trahv või alternatiivina 50 kättekõverdust. Maski vale kandmise korral tuleb teha 15 kätekõverdust.

Bali politsei ei karda uut regulatsiooni ka rakendada. Sotsiaalmeediasse tekib aina uusi videoklippe, kus politseinikud panevad turiste tänaval kätekõverdusi tegema.

Paljud välismaalased ei kipu endiselt maskikandmist vajalikuks pidama - ametnike hinnangul on 90% maskireeglite eirajatest välismaalased. Politseile antavad põhjendused kipuvad olema üsna sarnased. Kõigepealt öeldakse, et nad pole seadusega kursis, siis, et unustati ja siis, et mask sai kas märjaks või on katki. Bali politsei on sellistest lapsikutest põhjendustest väsinud ja üsna õigustatult arvatakse, et välismaalased lihtsalt ei austa kohalikke. Hoolimata turismi madalseisust kaalutakse nüüd võimalust maski mittekandjad või teiste terviseohutusreeglite rikkujad saarelt lihtsalt välja saata.

Turistidele on Bali suletud alates 2020. aasta aprillist, kuid sinna saab reisida mujalt Indoneesiast ja kohaliku elamisloa olemasolul.