Balile plaanitakse teist lennujaama

Kuna Denpasari lennujaam Balil töötab võimsuse piiril ja on krooniliselt üle rahvastatud, plaanitakse Balile ehitada teinegi lennujaam, seda saare põhjaossa. Uus lennujaam on mõeldud olema odavlennufirmade päralt, teised lennufirmad jätkavad Denpasari lennujaamas.

Uue lennujaama asukoha puhul kaaluti mitmeid variante, kuid parimana tundus Kubutambahani küla lähedal saare põhjarannikul, seda hoolimata külavanema protestidest, et lennujaam hävitaks küla traditsioonilise eluviisi. Lennujaama ehitus läheb seal ebatasase maastiku tõttu kallimaks, kui mujal, kuid seal on vähem templeid.

Lennujaama ehitus peaks algama juba järgmisel aastal ja käikulaskmine on planeeritud 2022. aastal. See tähtaeg võib edasi lükkuda, sest lisaks on vaja ehitada ka infrastruktuur põhja ja lõuna vahel reisimiseks. Suure tõenäosusega tähendab see tasulist kiirteed.

Odavlennufirmad väga õnnelikud uue lennujaama puhul ei tundu olema, sest 95% turistidest eelistab peatuda saare lõunaosas. Samas tähendab uus lennujaam, et Bali põhjarannikule kerkivad uued hotellid ja varsti ei pruugi seda kanti enam äragi tunda.