Bhutan avaneb, aga reisimine seal läheb oluliselt kallimaks
veigo
veigo
10. juuli 08:39

Bhutan teatas, et alates 23. septembrist on riik taas avatud karantiinivabaks reisimiseks. Väike mägiriik lubab välismaalastel siseneda ka praegu, kuid 2-nädalane karantiin vaktsineeritutele ja 3-nädalane karantiin vaktsineerimata reisijatele on enamiku potentsiaalsetest külastajatest eemale jätnud.

Küll aga tuleb Bhutani reisi planeerides arvestada, et kõikidelt välismaalastelt küsitav säästva arengu maks tõstetakse senise 65 USD pealt 200 USD peale öö kohta. 300% suurune maksutõus saadab selge signaali, et Bhutanis sihitakse masside asemel pigem rikkamaid turiste ("High value, low volume"). Laekuvat raha plaanitakse kasutada infrastruktuuri, teenuste ja turismikogemuste parandamiseks ning turismi keskonnamõjude neutraliseerimiseks. Kohalike reisikorraldajate emotsioonid suurest maksutõusust on esialgu segasevõitu. Kardetakse, et osad grupid jäävad seetõttu saabumata.

Kui säästva arengu maks tõuseb, siis samal ajal kaotatakse välismaalastele kehtinud minimaalne päevakulu, mis seni oli 250 USD kõrghooajal ja 200 USD madalhooajal. Miinimumpäevakulu (Minimum Daily Package Rate, MDPR) maksti turistide poolt kõik-hinnas tuuride raames. Kui seni said turistid valida vaid reisikorraldajate pakutavate valmistuuride vahel, siis edaspidi on turistide paindlikkus suurem ja tekib võimalus teenusepakkujatele (hotellid, tuurid jmt) otse maksta.

2019. aastal külastas Bhutani 72 199 minimaalset päevakulu maksnud turisti, mis tõi riigile sisse 88,63 miljonit USD.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased