Bookinghouse.ee omanikfirma kuulutas välja pankroti
veigo
veigo
19. jaan 11:41
Euroopa
Reisikorraldajad ja -bürood

Euroopa üks suurimaid reisiteenuste pakkujaid, Hollandis registreeritud Otravo BV kuulutas välja pankroti, teatab TTJA EL tarbija nõustamiskeskus. Ettevõtte kaubamärkide hulka kuulub ka eestlastele tuttav reisibroneeringute veebikeskkond Bookinghouse.ee, lisaks veel Travelgenio.com, Tripmonster.com, Travel2be.com, Vliegtickets.nl, Vliegtickets.be, Flygstolen.se, Greitai.lt ja Flysiesta.lv.

Bookinghouse.ee lehelt leiab ka ingliskeelse teate:

TTJA juhised tarbijatele on järgmised:

1. Kui tellitud teenuse broneering on kinnitatud – võta ühendust teenusepakkujaga!

Kui oled ostnud teenuse, näiteks lennupiletid või majutuse mõnelt eelnimetatud vahendajalt ja selle kohta kinnituse saanud, tuleks küsida oma broneeringu staatuse kohta informatsiooni otse teenusepakkujalt (näiteks lennufirmalt või majutusettevõttelt). Veendu ka, et teenusepakkujal on olemas sinu kontaktandmed.

Broneeringus muudatuste tegemine ja makse tagastamine toimub teenusepakkuja kaudu, kuna vahendaja klienditeenindus enam ei tööta.

2. Kui tellitud teenust ei ole tarnitud – pea meeles võlausaldaja vastutust!

Kui oled maksnud väljastamata lennupiletite eest krediitkaardiga, võiksid pöörduda krediitkaardi väljastanud panga poole. Müüja pankroti korral on krediidiandja kohustatud tarbijale makse tagastama krediidiandja vastutusest lähtuvalt.

Kui teenuse eest on tasutud deebetpangakaardiga, võta samuti ühendust oma pangaga. Osade pankade lepingutingimuste kohaselt järgitakse ka pangakaardimaksete puhul krediitkaardimaksega sarnaseid tagasimakse põhimõtteid.

3. Pankrotiavalduse esitamine – ole valmis pikaks menetlusajaks.

Kui panga poole pöördumine ei too soovitud tulemust, on tarbijal võimalik esitada oma nõue Otravo pankrotihaldurile Hollandis. Siiski on oluline teada, et tarbija positsioon pankrotimenetluses on tavaliselt nõrk ning menetlus võib kesta kuni mitu aastat.

Pankrotihalduri kontaktandmed on järgmised: DJ van Dongen (De Vos & Partners), [email protected] . Pankrotivarale tuleks nõue esitada esimesel võimalusel. Pankrotihaldurile nõude edastamise lihtsustamiseks leiab näidisvormi allpool, mis tuleb täita vastavalt oma nõudele. Näidisvormis on nõutud lepingu mittetäitmisel ostuhinna tagastamist. Taotlusele tuleb kindlasti lisada ka asjakohased manused (tellimuse kinnitus, makset tõendav dokument, koopiad eelnevast kirjavahetusest nende olemasolul ning muud asjakohased dokumendid).

Taust

Bookinghouse alustas Eestis tegusemist 2006. aasta kevadel. Suurim omanik oli Andres Liinat. 2008. aasta veebruaris ühines Bookinghouse.net Leedu firmaga UAB Interneto Partneris.

Otravo loodi 2014. aastal. 2016. aastal sai firma peamiseks osanikuks Briti investeerimisfirma, mis asus portfelli lisama reisiteenuste broneerimislehti erinevates riikides: Flygstolen (Põhjala) juulis 2016, VakantieDiscounter (Benelux) veebruaris 2017 ja Interneto Partneris (Balti riigid) oktoobris 2017. Otravo ja selle alambrändide tegevus oli varjusurmas juba alates 2022. aasta lõpust.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased