Briti turistide arv Tenerifel teeb rekordeid

Tenerife

Briti turistide arv Tenerifel on sel aastal löömas tõelisi rekordeid. Oodatakse, et esimest korda ületab Tenerifele saabuvate britittide arv aastas 2 miljoni piiri. Perioodil jaanuarist septembrini 2016. a reisis Suurbritanniast Tenerefele 1,55 miljonit turisti, mida on tervelt 20% rohkem, kui samal perioodil aasta varem. Teisisõnu saabus Tenerifele aasta esimese kuuga 350 000 britti rohkem, kui aasta tagasi. Sellised kasvunumbrid on igasuguse sihtkoha jaoks küllalt pretsedenditud.

 

Suurbritanniast saabubki Tenerifele kõige rohkem turiste. Britid moodustavad Tenerife külalistest 36,9% ehk sisuliselt iga neljas saabuv turist on pärit Suurbritanniast. Neist iga teine eelistab Kanaari saartest puhata just Tenerifel.

 

Pea samapalju on Tenerife populaarsus sel aastal kasvanud ka iirlaste seas, keda jõudis jaanuarist septembrini 19,2% rohkem kui 2015. aastal. Absoluutarvudes oli Iirimaalt pärit reisijaid 73 001. Kokku külastas Tenerifet aasta esimese 9,2% reisijaid rohkem, kui aasta tagasi ehk ligi 4 213 000 inimest. Esimese üheksa kuuga külastas Kanaari saari 9,6 miljonit turisti, mis teeb aastaseks kavunumbriks 14,2%. Saabujate arv kasvas kõikides teistes Hispaania piirkondades.

 

Tenerife näide illustreerib laiemat trendi, kuidas ühtede Vahemereäärsete turismiturgude ärakukkumisel või olulisel kahanemisel (Tuneesia, Türgi, Egiptus) otsitakse agaralt alternatiivseid puhkusepäiku. Tenerifel usutakse, et kasv jätkub ka järgmisel aastal, kuid Brexiti mõju on veel ebaselge. Lennuühendusi Suurbritanniast Tenerifele on igatahes juurde tulnud.

 

Moraal meile oleks ilmselt see, et puhkus Tenerifel tasuks ette broneerida varakult.

 

Allikas: Travelweekly.co.uk