Dominikaani Vabariik kaotas kõik reisipiirangud

Dominikaani Vabariik on otsustanud loobuda kõikidest reisipiirangutest, teatab Dominikaani ametlik turismileht godominicanrepublic.com. Riiki saabuvatelt turistidelt ei nõuta enam negatiivse PCR testi olemasolu või testimist saabumisel, puudub karantiininõue. Samuti pole vaja vaktsineerimistõendit. Selle asemel tehakse 3-15% saabujatele hingeõhu kiirtest ning kõikidel mõõdetakse temperatuuri. Positiivset testi ja sümptomitega reisijad paigutatakse karantiini.

Kõik lennukiga saabuvad rahvusvahelised turistid, kes ööbivad hotellis, on automaatselt kaetud tasuta kindlustusega, mis katab ära võimaliku Covid-19 nakatumisega seotud kulud. Selle kehtimisaeg on esialgselt kuni 30. aprillini, kuid võimalik, et seda pikendatakse.

Euroopa Liidu kodanikele on Dominikaani Vabariik 30 päeva viisavaba. Piiril väljastatakse turistikaart, mille hind sisaldub lennupileti hinnas.

E-ticket

Alates 1. veebruarist 2021 ei pea reisijad Dominikaani Vabariiki reisides enam tervisedeklaratsiooni täitma. Seda asendab digitaalne registreerumine, mis on vaja teha enne saabumist ja enne riigist lahkumist aadressil eticket.migracion.gob.do. Täitmisel saadakse QR kood, mida kontrollitakse piiril.

I kvartali turismistatistika

2021. aasta esimese kolme kuuga külastas Dominikaani Vabariiki üle 717 000 turisti, kellest pea pooled (295 000) saabusid USA-st. Teisel kohal oli Ukraina, kust reisis Dominikaani Vabariiki 22 604 inimest. Saabujate arvult kolmandal kohal oli Kolumbia 15 711 turistiga. Suurim kukkumine on toimunud Kanada turistidega. Kui eelmise aasta I kvartalis puhkas Dominikaani Vabariigis ligi 340 000 Kanada turisti, siis sel aastal samal perioodil oli neid vaid 6000.

Hoiatus

Dominikaani terviseametnikud analüüsisid toidupoodides müügilolevaid alkohoolseid jooke ning avastasid, et neist ligi 60% sisaldasid ohtlikku metanooli. Metanool on sel aastal põhjustanud juba 333 mürgitusjuhtu ja 130 surma.

Lisainfo

Dominikaani Vabariigi ametlik turismileht godominicanrepublic.com on küllalt inforikas. Kõige sagedamini tekkivatele küsimustele saab vastused KKK/FAQ sektsioonis.

Lennupiletid

Hetkel leiab ühe kiire ümberistumisega lennupileteid Lufthansaga Tallinnast Punta Canasse 685€ eest ja saadavust on maist kuni 2022 aastani välja. Lennupiletid osta otse Lufthansa.com veebilehel.

Vaata ka: