Dubai linnapilt täieneb paljude uute ehitistega

Dubai

Araabia Ühendemiraatide suurimas linnas Dubais töötatakse tõsiselt selle nimel, et muuta Pärsia lahe äärne linn samasuguseks turismisihtpunktiks nagu seda on Pariis, London või New York. Dubai linnapilt on pidevas muutumises ja uusi ehitisi aina lisandub. Loomulikult ei kannata ükski Dubai arendusprojekt liigse tagasihoidlikkuse käes. Allpool on ülevaade arendustest, mis Dubaisse reisijaid varsti ees ootavad.

ALADDIN CITY

Aladdini ja Sindbadi lugudest inspireeritud kolm lambikujulist torni, mis sisaldavad äripindu ja hotelle. Avatakse 2016.

BLUEWATERS ISLAND JA DUBAI EYE

Bluewatersi saarele tuleb lisaks promenaadiäärsetele kaubanduspindadele, restoranidele, meelelahutusele, elukvartalile ja hotellile ka maailma kõrgeim, 201 meetri kõrgune vaateratas Dubai Eye. Praegu kuulub see tiitel Singapuris asuvale 165 meetri kõrgusele Singapore Flyer vaaterattale. Avatakse 2018. aastal. (Täpsustus: alates 2014 asub maailma kõrgeim vaateratas siiski USA-s Las Vegases).

DUBAI FRAME

Dubai Frame ehk Dubai pildiraam on hiiglaslik, 150 meetri kõrgune ja 93 meetri laune struktuur, mille eesmärk ongi olla ülisuur pildiraam. Raami asukoht on valitud selliselt, et ühest küljest avanevad vaated vanale Dubaile, teiselt poolt Duba uusehitistele. Valmimisaeg on 2015. a. lõpus.

DUBAI OOPERIMAJA

  1. aastal saab Dubai uue, 2000 vaatajat mahutava ooperimaja, kus lisaks ooperile saab vaadata ka teatrietendusi, kontserte, näitusi ja muid kultuuriüritusi.

VEEALUNE HOTELL

Dubai Water Discus hotell pole maailma esimene veealune hotell, kuid juhul, kui projekt käivitub, saab sellest maailma suurim omataoline. Hetkel on projekt kahtluse all, kuna mõned potentsiaalsed investorid on projektist väljunud.

MALL OF THE WORLD

Mall of the World nimeline kaubanduskeskus on hiiglasuur kontrollitud temperatuuriga linnak, millet peaks saama maailma suurim shoppingukeskus. Lisaks kauplustele tulevad sinna suur park, Universal Studio teemapark, kunstigaleriid ja kuni 100 hotelli. Keskuse ehitamine võtab aega umbes 10 aastat ja läheb maksma üle 6 miljardi euro.

TAJ ARABIA

Eelmisel aastal avalikustati plaan ehitada Dubaisse kuulsa Taj Mahali koopia, mis tuleb 17. sajandist pärit originaalist 4 korda suurem ja sisaldab kaubanduskeskust, 300 toaga 5* hotelli, kortereid ja noorpaaride poodi. Avatakse 2017. aastal.

VEEALUNE TENNISEHALL

Esialgu küll veel idee tasandil, kuid just sellise plaaniga on Poola arhitekt Krzysztof Kotala välja tulnud.

TULEVIKUMUUSEUM

Et Dubais võetakse tulevikku tõesti tõsiselt, näitab ka 2017 aastal avatav Tulevikumuuseum (Museum of the Future), millest peaks saama uute ideede inkubaator.

UUED HOTELLID

Dubais ehitatakse praegu uusi hotelle pretsedenditus suurusjärgus. Lähemal ajal peaks linna lisanduma üle 14 000 uue hotellitoa, mis suurendab pakkumist viiendiku võrra. Samas on Dubai hotellid maailma ühed kallimad (Genfi järel). Hetkel on Dubais 65 viietärnihotelli ja neid on veelgi lisandumas.Prognoositakse, et aastaks 2020 on Dubais hotellitube samapalju kui Pariisis.

Loe Dubai kohta lisaks Trip.ee.st:

Dubai on Eesti kodanikele viisavaba

Dubai pakub tasuta WiFi-ühendust – ja seda ka rannas

Emirates´i tulevik – maailma suurim lennufirma maailma suurimal lennuväljal

Vaata ka soodsat lennupakkumist Riia-Dubai-Riia.

Väga lahe artikkel, aga minu poolt väike täpsustus.
Maailma kõrgeim vaateratas on Las Vegases (High Roller), mitte Singapuris.
https://en.wikipedia.org/wiki/High_Roller_(Ferris_wheel)

Jah, õige märkus. Singapuri vaateratas oli maailma kõrgeim aastatel 2008-2014.