Dubai pakub tasuta WiFi-ühendust – ja seda ka rannas

Dubai
Araabia Ühendemir...

Nüüdsest on reisijatel Araabia Ühendemiraatides senisest lihtsam ühenduses olla, sest sealne mobiilioperaator du hakkas Dubais pakkuma tasuta WiFi-ühendust rohkem kui 200 asukohas. 2015. aasta lõpuks saab tasuta traadita internetti kasutada rohkem kui 300 kohas nii Dubais kui Abu Dhabis. Muuhulgas saab internetti kasutada ka Dubai metroos ja trammis, Dubai rahvusvahelises finantskeskuses, Knwledge Village'is, Dubai Media Citys, Global Villages ja du müügikohtades.

Du võimaldab kasutajatel valida kolme erineva paketi vahel. Dubai valitsusasutuste veebilehtede vaatamiseks ja seal leiduvate rakenduste kasutamiseks saavad kõik kasutada kiiret ja mahupiiranguteta internetiühendust. Muude lehtede vaatamiseks on valida kas tasuta, kuid aeglase WiFi ühenduse või kiire, kuid tasulise ühenduse vahel. Samas saavad ka tasuta WiFi kasutajad iga päev võimaluse proovida kiire ühendusega internetti iga päev 5 minutit.

Esimese kolme kuu jooksul saavad premium-kasutajad internetti kasutada kampaaniahindadega. 20 Dubai dirhami ehk 4,84 euro eest pakub du 3 päevast kasutajapaketti, mis sisaldab kuni 6 tundi kiiret internetti ööpäevas. 50 dirhamine (12,09 eurot) 7 päevane pakett võimaldab kiiret WiFi ühendust kasutada 20 tundi ööpäevas.

Aga mis veelgi parem, selle aasta lõpuks saavad WiFi-ühendusega kaetud ka kõik Dubai rannad ja pargid. Dubai randadesse paigutatakse palmikujulised WiFi ruuterid ja mobiilseadmete laadimispunktid. Kuuemeetri kõrguste "tarkade palmide" WiFi signaal ulatub kuni 53 meetri kaugusele. Palmide laadimiseks kasutatakse päikeseenergiat.

Iga palmi küljes on pistikupesad süle- ja tahvelarvutite ning mobiiltelefonide laadimiseks ning ekraan, kus pakutakse informatsiooni Dubai vaatamisväärsuste, ilma, veetemperatuuri ja rannas kehtivate reeglit kohta. Iga palm on varustatud kaamera ja kõlaritega.