Dubaisse plaanitakse veealuse korrusega luksusvillasid

Dubai

See villa näib sobivat James Bondi filmi või lapsepõlves loetud lugudesse kapten Nemo merealusest elust tänapäevasemas versioonis. Austriast alguse saanud kinnisvaraarendaja Kleindienst Group, mis on tänaseks Dubai suurim Euroopa taustaga arendusfirma, pakub võimalust soetada endale tõeliselt unikaalne kinnisvara – kolmekorruseline villa, millest kaks korrust on vee peal ja üks vee all.

Kleindienst Groupi projekt kannab nime Ujuv Merihobu (inglise keeles The Floating Seahorse) ning on esimene omataoline maailmas. Maailma parimate arhitektide poolt kavandatud 3-korruseline ehitis, mis ühendab endas luksusvilla, 5-tärni hotelli ja ujuvmaja, on tehniliselt võttes paat, millel puuduvad mootorid. Merihobu esimene korrus asub täielikult vee all ja peaks arendaja plaanide kohaselt pakkuma erilisi vaateid mereelule tänu villade ümbrusesse rajatavatele kunstlikele korallriffidele.

Kokku paneb Kleindienst Group müüki 42 villat. Villad saavad osaks Kleindiensti Dubais arendatavast The Heart of Europe (THOE, Euroopa süda) projektist, mis hõlmab kokku 6 tehissaar, mis asuvad 2 miili Dubai rannikust eemal.

The Heart of Europe hakkab pakkuma võimalust reisida Euroopasse ilma Dubaist lahkumata. Näiteks ühel saarel ehitatakse kõik villad traditsioonilisi Saksa arhitektuuri elemente kasutades, Monaco meenutab Prantsuse Riverast tuttavat elegantsi ja luksust, Šveitsi saarel sajab sealseid ehitustavasid järgivate villade vahel lund, St. Peterburi villade katused saavad sibula kuju ning kullast kiiskavad tornid. Rootsist inspireeritud villad on aga lihtsalt moodsad.

Esimene 158 m² suurustest villadest valmib 2016. aasta lõpus, enamik aga 2017. aasta jooksul, nende müügihinnaks on 1,22 miljonit eurot. Kolmekorruselise ujuvvilla ülemisel korrusel on päikesetekk minibaari ja klaaspõhjaga jacuzziga, teisel korrusel on avatud plaaniga köök, söögi- ja elutuba ning vannituba. Alumisel, veealusel korrusel asub suur magamistuba koos vannitoaga.