EasyJet pakub suvel lastele tasuta keeleõpet

Õpiks lennukis uusi sõnu inglise, hispaania, itaalia, prantsuse, saksa, portugali või hoopis kreeka keeles? Odavlennufirma EasyJet pakub sel suvel kõikidel lendudel lastele tasuta juurdepääsu Mizzi Mozzi keeleõppe e-raamatutele. Keeleõppe teevad lõbusaks huvitavad lood ja illustratsioonid koos muusika ja heliefektidega.

Mizzi Mozzi on digitaalne raamatusari noortele keelteõppijatele, kus on kokku 84 raamatut 7 erinevas keeles. Igas raamatus leiavad lapsed umbes 20 uut võõrkeelset sõna. Easyjet pakub oma klientidele võimalust kaks Mizzi Mozzi e-raamatut tasuta alla laadida (e-raamatu tavahind on 6,99€). Selleks tuleb lennukis enne õhkutõusu sisse skännida eesoleva istme seljatoel olev QR-kood, paigaldada telefoni rakendus, valida keel, mida õppida ning alla laadida soovitud raamatud.

EasyJeti pakutavat keeleõppevõimalust tuleb vaadata Briti kontekstis. Euroopa Komisjoni andmetel on britid uute keelte õppimises Euroopa kõige mahajäänum riik. 62% britte ei räägi ühtegi muud keelt peale inglise keele, 38% valdab vähemalt ühte võõrkeelt ja 18% kahte võõrkeelt. Teistest eurooplastest räägib vähemalt ühte võõrkeelt 56% inimestest, 28% valdab kahte ja 11% kolme või enamat võõrkeelt. Samas ütleb 89% brittidest, et nad sooviksid osata mõnda võõrkeelt.

Eestist suvel EasyJeti pardal keeleõpet proovida paraku ei saa, sest lennud Tallinna ja London Gatwicki vahel algavad alles oktoobri viimasel päeval. Lahe oleks, kui analoogseid keeleõppevõimalusi pakutaks pardal ka täiskasvanutele. Samas pole teada, kas noorte keeleõppijate tekitatav helitaust lennukis kõigile meelt mööda on.

Vaata ka: Missugused olid maailma keeleõppetrendid 2020?