EasyJeti lennukid saavad uue välisilme

Euroopa suuruselt teine odavlennufirma easyJet on otsustanud, et lennufirma saabuva 20. aastapäeva eel 2015. aasta novembris on vajalik lennukite väljanägemist veidi ajakohastada. Lennukite uus välisdisain valiti välja easyJeti 4000 töötaja ja kliendi poolt ja see peaks lennukitele andma vähe modernsema ilme.

Uue väliskujundusega jõudmine easyJeti lennukitele võtab siiski mõnevõrra aega. Kõigepealt saabuvad uue välisilmega lennukid easyJeti lennuparki alates aprillist, kui easyJet alustab oma seniste Airbus A319 lennukite väljavahetamist Airbus A320 lennukite vastu. EasyJet on kokku tellinud 197 Airbus A 320 lennukit. Lisaks värvitakse uues disainis üle juba olemasolevad easyJeti uuemad lennukid. Selle aasta lõpuks peaks uue kujunduse saama 29 easyJeti lennukit ja pool lennupargist peaks olema üle võõbatud 2017. aasta lõpuks. Hetkel on easyJetil kokku 226 Airbus A319 ja A320 tüüpi lennukit.

Ühe lennuki ülevärvimine võtab tavaliselt aega 7 päeva. EasyJet loodab, et uus kujundus on sobiv ka järgmise 20 aasta jooksul. Lennundusfoorumites easyJeti vaimustust lennukite uue välisdisaini osas siiski eriti ei jagata. Üsna suur osa inimesi arvab, et easyJeti lennukite uus välisilme on juba praegusel hetkel kõvasti ajast maas.


Võrdluseks: easyJeti lennukite praegune välisilme

EasyJet on oma tegutsemisajaloo jooksul kasutanud kahte lennukite väliskujundust – esimene oli pärit odavlennufirma esimesest tegevusaastast 1995, mida mõnevõrra muudeti aastal 1998. EasyJet lendab Tallinnast Londoni Gatwicki lennujaama.

Vaata ka: Missugused on maailma stiilseima disainiga lennufirmad?