Emirates ja Etihad nõuavad reisijatelt Covid-19 testi

Emiratesi veebilehel saab lugeda, et alates 1. augustist 2020 nõutakse kõigilt reisijatelt, sealhulgas ka transiitreisijatelt negatiivset Covid-19 testi. Testi tulemus ei tohi olla vanem, kui 96 tundi. Etihad kehtestas analoogse nõudmise, test peab olema tehtud viimase 48 tunni sees.

Sellega testimine veel ei piirdu.

Kui soovid külastada Araabia Ühendemiraate, tuleb saabudes läbida uus test. Dubais tuleb testi tulemuste selgumiseni püsida hotellis, Abu Dhabis on jätkuvalt nõutud 14 päevane karantiin.

Ka sellega testimine ei piirdu.

Kõik, kes soovivad Emiratesiga lennata Dubaist Euroopasse, peavad läbima veelkord uue Covid-19 PCR testi mitte hiljem kui 96 tundi enne oodatavat check-inni.

Selle kõige taustal muutub täielikuks naljanumbriks nädal tagasi Emiratesi poolt suure PR kampaaniaga välja kuulutatud julgustav info, mille kohaselt katab lennufirma meditsiinikulud kuni 150 000 euro ulatuses ja karantiinikulud 100 eurot päev kuni 14 päevaks, juhul, kui reisija haigestus lennul koroonaviirusesse. Lihtsalt jäi välja toomata, et Emirates maandab riskid kõikide reisijate korduva kohustusliku masstestimisega.

Eestis saab teha koroonaviiruse testi Synlabis, kus negatiivse vastuse korral väljastatajse sertifikaat, mida saab siis piiril kasutada tõendamaks, et sul ei ole koroonaviirust. Loe lisa Synlab.ee