Euroopa salajane turismifenomen - La Gomera

Kanaari saarestiku La Gomera saarel leiduvast 11 000 voodikohast on praegu täidetud 60%. Seda on küll vähem, kui veebruaris tavaliselt, mil see tavaaegadel ulatus 90 protsendini, kuid siiski märkimisväärselt rohkem, kui Kanaaride teistel saartel (33%) ja kõikjal mujal Euroopas. Mis peitub Kanaaride suuruselt kuuenda saare ootamatu turismifenomeni taga?

Lühike vastus: sakslased.

Enamik välismaalastest, kes praegu La Gomeral peatuvad, on sakslased. Paljud neist on oma viibimist La Gomeral korduvalt pikendanud. Esialgne plaan oli tulla mõneks nädalaks, kuid nädalatest on märkamatult saanud kuu ja siis järgmine kuu. Sellele on kindlasti kaasa aidanud ka mitmed kajastused Saksamaa suurtes väljaannetes.

Paljud, kes oma tagasisõidu plaane pidevalt edasi lükkavad, teevad La Gomeralt kaugtööd. Nende seas on nii üksikuid inimesi, kuid leidub ka väikeste lastega peresid. Seejuures on tingimused kaugtööks paremad, kui Saksamaal. Parem kliima nagunii, kuid internet on kõikjal saadaval ja kiirused paremad, kui Saksamaal.

La Gomera asukoht Kanaari saarestikus

La Gomera on sisuliselt viirusevaba.

22. veebruari seisuga oli La Gomeral kaks nakatunud inimest. Viimase 7 päeva nakkuskordaja (uute nakatunute arv 100 000 inimese kohta) on 0. Kokku on La Gomeral registreeritud 207 nakatumisjuhtu ja mitte ühtegi surma.

Võib arvata, et La Gomera madalale nakatumisele aitab kaasa see, et rahvastiku tihedus on madal (58 inimest km2 kohta) ja seal pole rahvusvahelist lennuvälja. Kes sinna soovib minna, peab kasutama praami Tenerifelt.

Ilm Kanaari saartel 22.02.2021.

Restoranid La Gomeral on avatud ja elu käib üldjoontes tavarütmis. See ei tähenda siiski seda, et ohutusreegleid poleks. Avalikes kohtades kantakse maski ning peetakse kinni teistest reeglitest. Enne Kanaaridele lendamist ennast testitakse, enne tagasilendu samuti. Saksamaal (ja mujal Euroopas) jäädakse karantiini. Kokkuvõttes on see kõik palju vähem riskantne, kui sõita Saksamaal või Eestis bussi või rongiga ühest linnast teise.