Eurooplaste selle talve sihtkohad: Kanaarid, Tai, Egiptus

Eurooplased eelistavad sel talvel puhata varasemast juba tuttavates puhkusepaikades, selgub maailma suurima reisikorraldaja TUI 2019/2020 talvehooaja reisikalendrist. Paketireiside broneeringutes domineerivad vanad tuttavad: Kanaari saared, Tai ja Egiptus. Kanaarid ületavad kõiki teisi kohti siiski mäekõrguselt. Gran Canaria on selle talve number üks sihtkoht, TOP 5 seas on ka Tenerife ja Lanzarote ning Phuket (Tai) ja Hurghada (Egiptus). Pilt on täpselt sama, mis eelmisel, 2018/2019 talvehooajal ehk eurooplased pöörduvad tagasi juba tuttavatesse puhkusekohtadesse.

TUI toob välja ka puhkajate reisieelistused riikide kaupa. Näiteks Soomes ja Skandinaavia riikides on pilt väga sarnane: kõikides Põhjamaades on number 1 Gran Canaria ja number 2 Tenerife. 3 – 4 kohalt leiame nii Soomes, Rootsis kui Taanis Tai (Phuket ja Krabi), vaid norrakad eelistavad talvepuhkust üksnes Euroopas. Soomlaste sihtkohti vaadates võib aimata, kuhu on paindlikel reisijatel lootust tabada soodsaid viimase hetke reise algusega Soomest.

Poolakad seevastu on Türgi ja Egiptuse usku. Rohkesti on reise broneeritud Antalyasse ning Hurghadasse ja Marsa Alami. Kaugematest kohtadest on suur huvi Punta Cana vastu Dominikaani Vabariigis.

Punta Cana on number 1 talvesihtkoht ka prantslaste jaoks, kus Kanaari saarte kõrval reisitakse palju ka lähedal asuvasse Marokosse (Agadir ja Marrakech).

Austrias ja eriti Šveitsis ollakse sooja otsingul valmis reisima kaugemale. Austerlaste seas on sel talvel eriti populaarne Maldiivid, aga ka Phuket. Šveitsis on TOP 5 seas tervelt 4 kaugsihtkohta: Phuket, Punta Cana, Mauritius ja Cancun.

Hollandlased eelistavad talvel puhata omas kuningriigis, kuid tehes seda Kariibi meres, kus asub nende number 1 sihtkoht Curaçao. Kanaaride ja Egiptuse kõrval on populaarne ka puhkus Tiroolides.

Briti saared on traditsiooniliselt Kanaari saarte usku, kuid esiviisikust leiab ka Roheneemesaared ja Cancuni.

Allikas: Tuigroup.com