Eurowings Discoveri uus nimi on Discover Airlines
veigo
veigo
7. sept 07:59

Lufthansa gruppi kuuluv puhkuselendude segmendis tegutsev Eurowings Discover sai uue nime ja visuaalse identiteedi ning tegutseb nüüd nime all Discover Airlines. Esimene uutes värvides lennuk startis 6. septembril Frankfurdist Palma de Mallorcale.

Discover Airlinesi sihtkohad

Peale nime ja väljanägemise esialgu suuri muudatusi pole ette näha. Nagu Eurowings Discover seni, jätkab Discover Lufthansa puhkuselendude opereerimist Frankfurdist ja Münchenist. Muud Saksamaa lennujaamad jäävad Eurowingsi pärusmaaks. Lennukiteks on lühematel lendude Airbus A320 ja pikematel lendudel A330. IATA koodiks jääb endiselt 4Y.

Järjekordsest nimemuudatusest vast huvitavamgi on Discoveri kirjuvõitu ajalugu:

  • Lufthansa omandas kontrolliva osaluse odavlennufirmas Eurowings 2005. aastal ja alates 2011. aastast kuulus see täielikult Lufthansale. Eurowingsile kuulus ka Germanwings, mille Lufthansa 2009. aastal Eurowingsilt ära ostis.
  • Aastatel 2013 – 2014 anti kõik Lufthansa liinid, mis ei alanud Frankfurdi ja Müncheni sõlmjaamadest, üle Germanwingsile.
  • 2015. aastal tetas Lufthansa, et Germanwingsi kaubamärgiga on lõpp ja see asendatakse Eurowingsiga. Eurowingsist loodeti suurt kulusäästu, mis paraku ei teostunud iialgi ja Eurowingsist kujunes Lufthansa kõige kulukam seiklus. 2018. aastal lõpetati 231 miljoni euro suuruse kahjumiga.
  • 2019. aasta juunis tehti kannapööre ning otsustati lõpetada kõik Eurowingsi kauglennud ning anda need üle teistele Lufthansa Grupi lennufirmadele (Lufthansa, Austrian, Swiss ja Brussels Airlines).
  • 2019. aasta novembri lõpus teatas Lufthansa, et on asunud puhkuselendudeks looma uut odavlennufirmat, mis Düsseldorfi asemel hakkaks lendama Lufthansa kahest suuremast sõlmjaamast Frankfurdis ja Münchenis. Uue tütarfirma nimeks pidi saama Ocean.
  • 2021. aastal tatati, et Ocean on visatud üle parda ja selle asemel hakkab Lufthansa uus tütarfirma kandma nime Eurowings Discover. Idee oli saavutada palgakärped ehk palgata võrreldes Lufthansaga tööjõudu halvematel tingimustel ja haarata Condorilt ja TUI-lt enda kätte suurem tükk Saksamaa puhkuselendude turust.
  • Samal ajal polnud kuhugi kadunud ka Eurowings, millele jäeti opereerida Euroopa-sisesed liinid, mis ei alanud Frnakfurdist või Münchenist.

Nagu eeldada võis, tekitasid kaks Lufthansa gruppi kuuluvat sarnase nimega lennufirmat (Eurowings Discover ja Eurowings) klientide hulgas parasjagu segadust. Võib öelda, et üldsus ei hakanudki kahel lennufirmal vahet tegema. Nii oli tüüpiline olukord, kus inimene pöördus Eurowings Discoveri puhkuselennuga seotud küsimuses Eurowingsi poole, mis töötab teises süsteemis ega saanud aidata. Et sellisele segadusele (kes oleks võinud arvata, et see tekib?) lõpp teha, otsustatigi Eurowings Discover ümber nimetada Discover Airlinesiks.

Kui lennufirma senine ajalugu peaks mingeid vihjeid andma, siis võiks arvata, et paari-kolme aasta pärast tuleb Lufthansa juhtidel taas mingi uus idee.

Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased