Fääri saared suletakse hoolduseks

Fääri saared on Taani koosseisu kuuluv omavalitsuslik ala Atlandi ookeani põhjaosas, Islandi ja Norra vahel. Fääri saarte 18 saarest on asustatud 17 saart, kokku elab seal ligi 50 000 inimest ja umbes 70 000 lammast. Lammas on muuhulgas ka saarte vapiloom.

Puutumatu loodusega Fääri saared on turismikaardil aina kindlamalt kanda kinnitamas. Viimaste aastate jooksul on turistide arv saartel kasvanud keskmiselt 10% aastas. Selle taga on ühest küljest Fääri saarte turismiameti promotöö, teisalt on lennupiletid Fääri saartele tänu kohaliku Atlantic Airwaysi ja SAS-i konkurentsile viimastel aastatel odavnenud.

2016. aastal said Fääri saared palju meediatähelepanu seoses lammaste seljas teostatud Google Street View kaardistamiskampaaniale. 2018. aastal valisid äriajakiri Forbes ja Ameerika telekanal CBS Fääri saared tippsihtkohtade hulka ja meediakajastuse hulk kasvab mujalgi.

Kuigi Fääri saari liigne turism veel ei ähvarda, astutakse sealgi samme, et saarte loodus säiliks ka turistide arvu kasvades. Selle aasta aprilli viimasel nädalavahetusel 26-27 aprillini on kõik saarte vaatamisväärsused külastajatele suletud ja vabatahtlike abiga rajatakse ja korrastatakse turismiga seotud infrastruktuuri.

Fääri saarte turismiamet kutsus vabatahtlikke talgutele üle kogu maailma. Osaliste ainsaks mureks on osta lennukipilet, majutuse ja toitlustamise eest on hoolt kantud. Kokku oodati 100 vabatahtlikku, kuid alates 20. veebruarist, kui kampaania käivitus, laekus tuhandeid sooviavaldusi ja vabatahtlike registreerimine lõppes üsna kiiresti. Kuna plaan on taolistest talgutest teha iga-aastane üritus, siis soovijad saavad järgmisel aastal uuesti üritada. Veidi rikutuma mõtlemisega inimesed võivad muidugi arvata, et tegemist on nutika turunduskampaaniaga.

Üks planeeritud projektidest. Foto: visitfaroeislands.com

Fääri saarte turismihooaeg kestab maist septembrini, tipnedes juulis ja augustis. Kas Fääri saared on külastamist väärt, saab igaüks vaadata Google Street View-st, nihutades all paremal oleva kollase mehikese kaardile.