Finnair avab järgmisel suvel 10 uut lennuliini

Finnair on teada andnud, et 2015. aasta suvel avatakse Helsingist 10 uut regulaarliini Vahemere populaarsetesse sihtkohtadesse. Uued liinid on järgmised:

 • Paphos (Küpros): 1 lend nädalas, alates 31.03.2015
 • Mallorca (Hispaania): 1 lend nädalas, alates 11.04.2015
 • Dalaman (Bodrum, Türgi): 1 lend nädalas, alates 12.04.2015
 • Heraklion (Kreeta, Kreeka): 2 lendu nädalas, alates 17.04.2015
 • Hania, (Kreeta, Kreeka): 6 lendu nädalas, alates 18.04.2015
 • Rhodos (Kreeka): 5 lendu nädalas, alates 19.04.2015
 • Catania (Sitsiilia, Itaalia): 1 lend nädalas, alates 06.05.2015
 • Kos (Kreeka): 1 lend nädalas, alates 09.05.2015
 • Napoli (Amalfi rannik, Itaalia): 2 lendu nädalas, alates 28.05.2015
 • Innsbruck (Austria): 1 lend nädalas, alates 14.06.2015

<img src=http://www.gcmap.com/map?P=HEL-KGS,HEL-HER,HER-CHQ,HEL-RHO,HEL-PFO,HEL-NAP,HEL-DLM,HEL-CTA,HEL-INN,HEL-PMI&MS=bm&MR=240&MX=540x540&PM=* />

Liinid avatakse koostöös Soome reisikorraldajatega, mistõttu võib eeldada, et suurem osa reisijaid lendab mõne Helsingist algava puhkusepaketiga. Samas saab iga soovija väljakuulutatud lendudele pileteid osta ja reisi kombineerida iseenda parima äranägemise järgi.

Mõned tähelepanekud, mis uute lendudega seoses silma hakkasid

 1. Üldjuhul on tegemist meie jaoks kiireima võimalusega eeltoodud puhkusekohtadesse jõudmiseks. Lennuplaanid tunduvad soosivad neid, kes reisi Tallinnast alustamas. Näiteks istudes Tallinnas pühapäeval kell 06:05 lennukile, oled juba 11:30 Kreeta saarel Hanias. Veel kiiremini jõuab Rhodosele. Laupäeval samal ajal Tallinnast välja lennates oled kell 11 kohaliku aja järgi Rhodosel.

 2. Finnairi leht kipub diskrimineerima - broneerimislehtedel on hind natuke odavam ja pakutud lennuajad mugavamad. Finnairi enda lehelt suunatakse sind valima kallimaid pileteid, sest jäi küll selline mulje, et algoritm teeb broneerimisel lennugraafiku võimalikult ebamugavaks. Paned tagasilennu sobima, muutub väljalend ebasobivaks ja vastupidi. Tahaks loota, et see pole tahtlik, kuid otsimootorites sellist trikitamist polnud. Eriti tagasilennul kipuvaid odavaimad variandid olema kõige ebamugavamad, nõudes kas pikka vahepeatust Helsingis või isegi seal öö veetmist. Tõsi, mõnikord tuleb vajadus Helsingis ööbida otseselt lennuplaanist.

 3. Mõned hinnad pole algusega Tallinnast veel broneeritavad. Näiteks pileti Paphosele võis osta algusega Helsingist, aga mitte Tallinnast (aga see võib peatselt muutuda).

 4. Rahutumad hinged saavad Kreeka saartel luua endale open-jaw lennuvariante, maandudes ühes ja lennates tagasi teisest kohast. Kirjutamise hetkel toimis see variant mõnevõrra piiratult, sest omavahel sai kombineerida Rhodost, Haniat ja Heraklioni, kuid mitte Rhodosele lähemat Kosi.

Nagu näha, stardib samal päeval Haniast lühikeste vahedega suisa kaks lennukit. Tundub, et viga siin pole, sest kummalgi lennul oli erinev number.

 1. Kõige odavamad piletid on aprillis-mais. Kui siis saab Kreeka saartele orienteeruvalt 250 euroga, siis juunis võib sellele hinnale juba 50 või rohkemgi eurot otsa arvestada.

Igal juhul tasuks oma järgmise suve puhkuseplaane tehes kaaluda ka neid Finnairi lende. Kas praegu neid juba ostma asuda, on iseküsimus - väga võimalik, et mõne tulevase kampaania käigus saab neid mõnevõrra odavamalt (näiteks äsja lõppes Finnairi kampaania, kus sügisel sai osta pileteid Tallinnast Antalyasse 175 euroga), aga garantiid siin muidugi pole. Küll aga võib arvata, et paindliku stardivõimalusega inimesed leiavad järgmisel suvel Soome reisifirmade lehtedelt samadesse sihtkohtadesse soodsaid viimase hetke pileteid algusega Helsingist.