Vaata kõiki Musta Reede pakkumisi SIIT
Finnairi salongipersonal alustab ühepäevast streiki
veigo
veigo
20. nov 07:49
Helsingi
Lendamine ja lennufirmad

Soome transporditöötajate ametiühingu alla kuuluv Soome lennusaatjaid ühendav SLSY teatas, et protestiks Finnairi personalipoliitika, halva juhtimise ja koondamisähvarduste vastu alustab Finnairi salongipersonal Helsingis ööpäevast streiki pühapäeval 20.novembril alates kella 15:00. Streik kestab esmaspäeval 21. novembril kuni kella 15:00.

Streigi mõju on alles selgumisel, kuid tühistamisele läheb ilmselt märkimisväärne arv lende, millest reisijaid teavitatakse eraldi. Lendude tühistamisel arvestatakse nende prioriteetsust.

Finnair püüab tühistatud lendude poolt mõjutatud reisijaid võimalusel sihtkohta toimetada alternatiivsete lendudega, reisijatel on ka õigus tühistatud lendude eest raha tagasi saada. Võimalused on kirjas Finnairi veebilehel.

Streigi põhjuseid tuleb otsida hiljuti Finnairi poolt laialisaadetud kirjas, milles ähvardati salongipersonali töö kaotamisega, kui nad ei nõustu kulude kärpimise nimel tehtavate oluliste palgakärbete ja töötingimuste muudatustega. Juhul, kui Finnairi salongipersonal muudatustega nõus pole, asendab Finnair salongipersonali lepingu alusel odavama välistööjõuga Taist ja Põhja-Ameerikast. Muudatus puudutaks Soomes umbes 450 töötajat ehk veerandit Finnairi salongipersonalist.

Finnair on kulude kärpimiseks jõudnud kokkuleppele pilootide, juhtivtöötajate ja Jaapani salongipersonaliga, kuid Soome salongipersonaliga on läbirääkimised ummikus. 16. novembril teatas Finnair, et kauglendudel hakatakse kulude kokkuhoiuks kasutama odavamat välistööjõudu. Finnari lendudel Singapuri, Hongkongi ja Indiasse, aga ka lendudel Stockholmist ja Kopenhaagenist Dohasse juba kasutatakse sisseostetud teenust.

Soome transporditöötajate ametiühing peab Finnairi juhtkonna plaane väljapressimiseks, viidates, et salongipersonali kulu moodustab ainult 3% Finnairi kogukuludest. Finnairi eesmärk on seoses Venemaa õhuruumi sulgemise ja idasuunalistele lendudele üles ehitatud strateegia kokkuvarisemisega saavutada 15% suurune kulude kokkuhoid.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased