Gruusia külalislahkus ja kuidas Gruusias öömaja valida
veigo
veigo
1. dets 2022 09:25

Kui sul Gruusias just tuttavaid pole, pole inimeste igapäevaelu lihtne näha – nagu igal pool mujalgi. Aga Gruusias on sellegipoolest olemas üks lihtne nipp, mis viib igaühe kohalike elule lähemale – ööbi kõikjal levinud peremajutuses.

Loomulikult on Gruusias olemas hotellid ja näiteks Tbilisis võib leida väga maitsekalt restaureeritud hotelle, kuid see, mis Gruusias reisimisele selle õige mõnu annab, on kodumajutus. Esiteks, see on hotellidest tunduvalt odavam, teiseks, kunagi ei tea ette, mis sind ees ootab. Ja üldjuhul on see elamus positiivses võtmes.

Kodumajutuse suurt levikut Gruusias saab seletada majade ja linnades ka korterite meile harjumatu suurusega. Keskmises Gruusia majas on vähemalt 5 tuba ja kui lapsed (või osa neist) on kodust välja lennanud, siis leitaksegi tühjadele tubadele rakendus väljaüürimise näol. Leidub muidugi ka kohti, mis ongi külaliste majutamise mõttega ehitatud, aga need on pigem erandid.

Niisiis satud sa kodumajutust broneerides tahtmatult Gruusia pereringi. Mingi meeldejääv nüanss kipub selle kõigega alati kaasas käima – vahest pakutakse saabudes peremehe poolt pits tšatšat, vahest valmistatakse ette laud., vahest suhtled lastega, vahest ootavad sind viinamarjad.

Üldjuhul kipub olema nii, et mida väiksem koht, seda huvitavamaid asju juhtub. Eestlased on Gruusias nagunii heas kirjas ja suhtumine on ka vastav. Vene keele oskus tuleb muidugi kõvasti kasuks, sest kodumajutust peavad tavaliselt veidi vanemad inimesed, kelle suhe inglise keelega on kasin, kuigi kohati võib sattuda näiteks saksa- või prantsusekeele oskajate otsa.

Kodumajutuse eelis on seegi, et mis iganes teemadel rääkides saad sa sissevaate kohalikku ellu, mida hotellis iialgi ei saa (vahelehõige: Gruusia väikestes perehotellides on üsna sama lugu). Nii võib näiteks teada saada, miks Gruusias loeti intelligentsemaks venekeelse hariduse saanud inimesi ja eelistati venekeelset kooli. Ja tuleb kasuks, kui oled näinud Eesti ja Gruusia filmitegijate koostöös valminud mängufilmi Mandariinid.

Üks soovitus veel – kui on valikuvõimalus, tasub võtta hommikusööki pakkuv majutus. Hommikusöök võib tõesti piirduda viinerite ja keedetud munaga, aga sama suur šanss on, et saad maitsta kohalikku juustu, omatehtud moosi või hatšapurit.

Gruusias, nagu pea igas maailma nurgas, saab öömaja alati broneerida mõne suure broneerimislehe vahendusel. Aga grusiinid selgelt eelistavad, kui neile lihtsalt helistada. Telefoninumbreid pole internetiajastul keeruline leida. Samas tasub kõigepealt vaadata, mis hinnaga on majutus näiteks Bookingus või mõnel muul broneerimislehel. Küllalt tavaline on, et algatuseks öeldakse kõrgem hind, aga viidates madalamale hinnale mujal, pakutakse kohe välja ka soodsam hind. Seda tulebki võtta, kui osa broneerimisprotsessist.

Ja Gruusias on hea hinna saamiseks mõistlik helistada Gruusia mobiilinumbrilt. Kohaliku SIM-kaardi tegemine on lihtne (Magti näiteks) ja selle tegemine võib tasuda ära juba esimese majutuskorraga. Tihti helistatakse sulle majutusest tagasi ja küsitakse, kus sa nüüd parasjagu oled. Sind ju oodatakse!

See tekst on osa Trip.ee ja Gruusia Turismiameti Gruusiat tutvustavast ühisprojektist.

Luode12 - uus matkatarvete bränd Prismalt
Prisma
Sisuturundus
Luode12 - uus matkatarvete bränd Prismalt
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased