Gruusia uus vaatamisväärsus – klaasist teemantsild
veigo
veigo
27. juuni 2022 05:14

Klaaspõhjaga sildade ehitamine tundub olema ülemaailmne buum. Juuni keskel avati Gruusias Dashbashi kanjonis 240 meetri pikkune rippsild, mille keskel 280 meetri kõrgusel asub teemantikujuline kohvik, millest loodetakse uut turismiatraktsiooni nii kohalikele kui välismaalastele.

Terasest ja klaasist silla ehitamine võttis aega 3 aastat, millest üle aasta kulus sellele, et testida, kuidas peavad silla ehitamiseks kasutatud materjalid vastu erinevate aastaaegade mõjule. Silla keskel asuv klaasist baar esitatakse Guinessi rekorditeraamatusse kui maailma suurim ja kõrgeim vabalt rippuv struktuur. Sild kaalub 9 tonni ja selle kandevõimeks on 2000 inimest.

Dashbashi kanjoni silla planeeris Gruusia-Iisraeli firma Kass Group, mis ehitas silla lähedale ka moodsad majutuskohad, sihtides eelkõige Iisraelist saabuvaid turiste.

Kahe tunni autosõidu kaugusel Tbilisist Tsalka lähedal asuv 8 km pikkune ja 1100-1500 meetri kõrgusel asuv Dashbashi kanjon jääb Gruusia tavalistest turismimarsruutidest eemale, sest sealtkaudu ei saa Tbilisist otseselt kuhugi, kui just pole plaani reisida Armeenia piiri lähedal asuvasse Ninotsmindasse.

Soodsad lennud Gruusiasse

Soodsad lennupiletite pakkumised Gruusiasse leiad siit.

Vaata ka:

Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased