Alates 1. maist 2018 saavad 59 riigi, nende seas ka Eesti kodanikud reisida kuni 30 päevaks viisavabalt Hiina kõige lõunapoolsemasse provintsi Hainani saarele. Kuupäevi hakatakse lugema saabumisele järgneva päeva südaööst. Viisavabadust saab kasutada kõikides lennujaamades ja sadamates.
Hainani viisavabadusel on mõned piirangud:
Hiina valitsus avalikustas plaani muuta 35 000 km² suurune Hainani saar aastaks 2020 rahvusvaheliseks turismikeskuseks juba 2009. aastal. Selle aja jooksul on kohaliku infrastruktuuri asendamiseks üksjagu raha investeeritud. Hainani kutsutakse ka Hiina Hawaiiks, kus valitseb troopiline kliima, v.a. saare põhjaosa ja pealinn Haikou, kus on subtroopiline kliima. Kõige soojemad kuud on juuli ja august, kui keskmised temperatuurid ulatuvad 25-29 kraadini. Hainan jääb taifuunide teekonnale ja põhiosa sademetest jõuab saarele samuti suvel.
Jaanuaris ja veebruaris tekib Hainanil põhjapoolt tuleva jahedama õhu ja sooja merevee kohtumisel paks udu, mis püsib nii päeval kui ööl ning nähtavus võib päevi püsida 50 meetri kandis.
Nanshani tempelHainani turisminumbrid on aasta-aastalt kasvanud. 2017. aastal loendati saarel üle 67 miljoni turisti, kellest lõviosa saabus Hiinast. Väljaspoolt Hiinat saabus eelmisel aastal 1,1 miljonit külastajat. Saarel on kaks rahvusvahelist lennujaama Haikous ja teises suuremas linnas Sanyas. Enamik lende on Hiinasse ja mujale Aasias, Sanyast on otseliinid Euroopas Moskvasse ja Londonisse (alates juulist). Lisaks teeb Ukraine International Airlines hooajalisi tšarterreise Kiievist.
Lisaks kliimale on Hainani teine tõmbenumber maksuvabastus saarelt ostetud luksuskaupadele, mis kehtib nii Hiina- kui välisturisidele.
Hainanis kehtis osade riikide kodanikele viisavabadus ka varem. Alates maist kasvas viisavabastusega riikide arv pea kaks korda, samuti pikenes viisavaba viibimise periood. Viisavabadusel on mõtet, kui Hiinas piirduvad reisiplaanid ainult Hainani saarega. Kui plaan ka mujale Hiinas minna, tuleb taotleda Hiina viisa, mis hõlmab ka Hainani.