Hanoi kuulsa "rongitänava" kohvikud suletakse

Hanoi

Hanoi üks kuulsamaid vaatamisväärsusi on 200 meetri pikkune Train Street ehk rongitänav. Või vähemasti seda see ühismeedias rohkesti jagatud kitsas tänav, kust rong sõidab läbi majade lähedalt, hiljuti veel oli. Alates 12. oktoobrist on antud käsk tänavaäärsed kohvikud sulgeda, võimud on piirama asunud ka pildistamist.

Train Street ehitati 1902. aastal prantslaste poolt ja on põhimõtteliselt igapäevases kasutuses olev raudtee. Selle ebatavaline asukoht on selle teinud populaarseks nii turistide kui kohalike seas ja seda eriti just viimastel aastatel. See on omakorda toonud kaasa uute raudteeäärsete kohvikute avamise.


Märts 2019. Olukord paistab suhteliselt rahulik.

Nagu selgub, on populaarsusel ka varjuküljed. Paljud selfietegijad olid parajalt hulljulged ja ronisid rongile liiga lähedale. Osad instagrammerid olid valmis parema foto saamiseks tegema sadu pilte. Suurem enamus pildistajatest näis olema saabunud Hiinast. 6. oktoobril tekkis raudteel aga olukord, kus läbisõitev rong oli sunnitud pidurdama, sest turistide mass oli liiga suur ning rong pidi otsasõidu vältimiseks pidurdama.

Võimud toovad kuulsa tänava sulgemise põhjuseks turvakaalutlused, kuid neile kohalikele, kes on Train Streetil oma ärisse on investeerinud, on tegemist halva uudisega. Rääkimata siis turistidest, kelle jaoks on midagi Hanoile omast kadunud. Ehk jõuavad mingile kompromissile.


Oktoober 2019. Video: South China Morning Post