Helsingi lennujaamas avati kino

Helsingi Vantaa lennujaamas äsja avatud kino on kahtlemata unikaalne. Õigupoolest on antud juhul sõna "kino" kasutamine selge liialdus, sest tegemist on filmivaatamise kohaga, mis on mõeldud kahele ja ainult kahele inimesele.

„Kino” istmed on varustatud sensoritega – "saal" läheb pimedaks ja film käivitub vaid siis, kui mõlemad kohad on võetud. Kino seinad on värvitud Black 2.0 tüüpi värviga, mis sisuliselt ei peegelda valgust. See loob vaatajale mulje oluliselt suuremast ruumist.

Kino esimeseks filmiks on Soome lennujaamaoperaatori Finavia ja Finnairi ühisproduktsioonina valminud 13 ja poole minuti pikkune lühifilm East and West Side Story. Tegemist on äratuntavate kommertstavade järgi viisakalt kokkuõmmeldud promofilmiga, mis kas meeldib või paneb küsima, et mis see siis nüüd õigupoolest oligi. Tulevik on õnneks lootusrikkam, sest Finavia lubab hakata näitama dokumentaale ja rahvusvaheliste autorite lühifilme.

Helsingi lennujaama kino ehk Cinema in HEL, nagu seda kutsutakse, asub värava nr. 33 juures ja on tasuta. Värava number viitab, et kino asub pärast passikontrolli tsoonis, kust väljuvad kauglennud ja lennud Euroopa mitte-Schengeni riikidesse.