Hiigelkahjumis Qatar Airways pakub tasuta internetti

Qatar Airways avaldas, et lennufirma eelmise majandusaasta kahjumiks kujunes 7 miljardit Katari riaali ehk 1,65 miljardit eurot. Ühtlasi anti teada, et Katari valitsus tegi lennufirmasse 7, miljardi riaali ehk 1,72 miljardi euro suuruse rahasüsti, et Qatar Airways saaks tegevust jätkata.

Qatar Airways on vähendanud töökohti ja uute lennukite kättesaamistähtaegu edasi lükanud, kuid ülemaailmne koroonapandeemia ja sealt tulenevad reisipiirangud, lisaks alates 2017. aasta keskpaigast kehtiv lennukeeld mitmete naaberriikide õhuruumis, ebaõnnestunud investeering Air Italysse ja muudatused raamatupidamiseeskirjades tõid kokkuvõttes suure kahjumi. Reisipiirangute täielik mõju on veel teadmata, sest need kestava edasi ka pärast eelmisest finantsaasta lõppu.

Kuna Qata Airwaysi alla kuulub lisaks lennufirmale ka Doha rahvusvaheline lennujaam ja muid lennundusega seotud varasid, hõlmab kahjum ka neid.

Vaatamata negatiivsetele numbritele kasumiaruandes ei kipu Qatar Airways kvaliteeti alla laskma. Nii pakub lennufirma järgmise 100 päeva jooksul (25. septembrist kuni 2. jaanuarini) kõikidele reisijatele lennukites kogu lennu vältel tasuta kiiret internetti. Interentiühendus pole siiski saadaval päris kõikidel lendudel, kuid on olemas näiteks Qatar Airwaysi lennu QR302 Helsingi – Doha pardal. Interneti olemasolu saab kontrollida lennufirma kodulehel.