Hispaania randades võideldakse lamamistoolide pärast

Selleks, et hoida puhkajate vahel vajalikku distantsi, on mitmed Hispaania populaarsemad rannad piiranud juurdepääsu randadesse. Nii on pärastlõunal tekkinud tranda pääsemiseks järjekorrad ning võitlus lamamistoolide pärast. Mõni rand on ülerahvastatuse kartuses suletud juba ennelõunal, vahendab Euroweekly. Näiteks sulges politsei pääsu Bolonia Beachile Tarifas, Maro ranna Nerja lähedal ja kaks randa Corunas.

See näitab, et mõnes Hispaania rannas on liigutud ühest äärmusest teise. Kui alles kardeti tühje randu, siis nüüd tuleb randa pääsemiseks seista järjekorras. Ja kõik see toimub veel enne seda, kui aktiivne saabumine Saksamaalt või Suurbritanniast on üldse lahti läinud (viimase puhul on asi veidi kahtlane nagunii).

Osades randades on randa pääs jäetud politsei otsustada, mõnes, nagu näiteks Barcelonas, paigaldatakse randadesse täituvust mõõtvad sensorid.

Baleaaridel näitas Saksa turistidega läbi viidud pilootprogramm, et puudu jääb kvalifitseeritud meditsiinitöötajatest, kes suudavad saabujaid kontrollida. Tavapärasemast kõrgema kehatemperatuuriga suunatakse koroonaviiruse testi tegema, kuid Baleaari saarte peale on kvalifitseeritud meditsiinitöötajaid kokku 150, mis pole piisav.