Hispaania suurim labürint Villapresentes

Hispaania

 

Neli aastat tagasi oli istikuid müünud Emilio Pérezil rasked ajad. Hispaania majanduses valitses seisak ja Pérezi äri ei edenenud. Kuid mehel tekkis mõte, kuidas oma istikud teistmoodi raha teenima panna. Õnneks ei pidanud Pérezi naabrid, sugulased ja sõbrad teda päris hulluks ja aitasid koos kaasa Hispaania suurima labürindi loomisele.

Aprilli alguses avati Põhja-Hispaanias Cantabria maakonnas Villapresente külas labürint, kus on üle 5 km koridore ja selle pindala on 5624 m². Labürindi loomiseks istutati kollektiivselt rohkem kui 4000 küpressi.

Villapresente labürindi loomisel olid eeskujuks Inglismaa 18. ja 19. sajandi labürindid, mis olid mõeldud palavatel suvepäevadel pakkuma meelelahutust kõrgklassile. Tihti leidus seal Rooma ja Kreeka antiikmütoloogiast inspireeritud skulptuure, kuid Villapresente labürindist neid siiski ei leia.

Villapresente labürindi loomiseks kasutati küpresse, mis kasvavad sealses kliimas hästi. Tulemuseks on umbes 1 m laiused ja 2,5 m kõrgused koridorid, millest väljapääsu leidmine võtab aega keskmiselt 1,5 h, aga hea orienteerumisega inimesed läbivad selle 30 minutiga. Aga leidub ka neid, kes ei suudagi labürindist väljapääsu leida. Nende jaoks on piletil Emilio Pérezi telefoninumber, kes aitab eksinud välja.

Kui palju kõik see maksab?

Seiklemine Villapresente labürindis on väga mõistliku hinnaga. Täiskasvanutele (kelleks on kõik, kel vanust rohkem, kui 12 aastat) maksab seiklus küpresside vahel 4€. Lastele vanuses 7-12 maksab see 3€ ja 7 aastast noorematele on see tasuta. Eelregisteeritud gruppidele, kus on rohkem, kui 20 inimest, on tasu 3€ inimese kohta.

Villapresente labürinti pääseb 10:30-20:00, alla 12 aastaseid lapsi lubatakse sinna ainult koos täiskasvanud saatjaga. Villapresentele lähim suurem koht on Santander, mis on umbes 20 minutilise autosõidu kaugusel. Lennureisijad maanduvad ilmselt Bilbao lennujaamas, kust Villapresente on 1,5 h autosõidu kaugusel.

Lisainfo: Villapresente labürindi koduleht.

 

Hispaanias leidub ka teisi, veidi väiksemaid labürinte. Vaata Tentegorra ja Barcelona Horta labürintide veebilehti.