Hispaania kuulub Euroopa suurimate koroonaviirusesse nakatunutega riikide hulka (20.05. seisuga üle 232 000) ja seetõttu on seal ka Euroopa ühed suurimad piirangud. Seni on kõik viidanud sellele, et selle aasta suvise turismihooaja Hispaanias võib maha kanda, sest kuni juulini on keelatud liikumine Hispaania erinevate provintside vahel ja kõiki välismaalt saabujaid (keda riiki lubatakse) ootab alates 15. maist kohustuslik 14-päevane karantiin. Valitsus plaanis eriolukorda pikendada kuni juuni lõpuni.
Kuid tundub, et ka Hispaanias hakatakse piirangutest väsima. Hispaania peaminister Pedro Sanchesz teatas esmaspäeval, et eriolukorda pikendatakse kuu asemel vaid kaks nädalat. Meelemuutuse põhjuseks oli laialdane vastuseis piirangute pikendamisele ja seda ka koalitsiooni sees. Piirangutest on Hispaanias saanud poliitiliste võitluste tander ja avalik arvamus valitsuse tegevuse üle on selgelt lõhestunud.
Kuna kõik võib muutuda päevade või isegi tundidega, siis on enamik infost paratamatult pelgalt oletused, kuid surve Hispaania avamiseks on selgelt kasvanud. Kindlasti on oma osa selles, et mitmed teised Vahemere riigid (Kreeka, Itaalia, Portugal, v.a. Assoorid ja Madeira) hakkavad välisturiste vastu võtma juba juunis-juulis. Täiendus: Hispaania peaminister teataski, et alates juulist on piirid turistidele taasavatud.
Samas sõltub turistide saabumine Hispaaniasse ka peale avanemist mitmest asjaolust, mis pole päris Hispaania enda kontrolli all:
Eelmisel aastal oli külastas Hispaaniat rekordilised 83,7 miljonit turisti. Turism moodustab Hispaania SKT-st 12,3%.