Hispaanias kehtib jalgratturitele kõrvaklappide kasutamise keeld
veigo
veigo
20. mai 09:36

Hispaanias kehtib juba mõnda aega seadus, mille kohaselt jalgratturitel ja elektritõukside kasutajatel on keelatud kasutada kõrvaklappe või juhtmevabasid kõrvaklappe. Rikkumiselt tabatud jalgrattureid või elektritõukeratta kasutajad riskivad 200€ suuruse trahviga.

Kõrvaklappide kasutamise keelu eesmärk on ohutuse tagamine, kuna muusikat, raadiot või midagi muud kuulates väheneb jalgratturite võime kuulda teisi liiklushääli ja ümberringi toimuvat.

Hispaanias, k.a. Kanaari saared, on telefonide Bluetooth kõrvaklappide kasutamine keelatud ka autot juhtides. Ainus lubatud viis telefoni sõidu ajal kasutada on käed-vabad süsteemi kasutades. Sarnaselt autojuhtidele kehtib telefoni kasutamise keeld sõitmise ajal ka jalgratturitele.

Kõrvaklappide kasutamisel kehtivad piirangud ka Itaalias ja Portugalis, kuid seal on lubatud ühe kõrvakuulari kasutamine. Itaalias ulatuvad trahvid jalgratturitele, kes kasutavad kuularit mõlemas kõrvas, 160 euroni. Sarnaselt Hispaaniale on jalgratturitel kõrvaklappide kasutamine täielikult keelatud Prantsusmaal, kus trahv on 135€.

Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
Airalo
Sisuturundus
Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
TEZ Tour
Sisuturundus
TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased