Hispaanias uus kord: mask peab ees olema ka rannas

Hispaania valitsus kehtestas maskikandmisele karmimad nõuded. Kui seni oli mask kohustuslik avalikes kohtades ja siseruumides juhul, kui polnud võimalik hoida inimeste vahel vähemalt 1,5 meetrist distantsi, siis nüüd peavad kõik vähemalt 6 aasta vanused inimesed kandma maski igas avalikus kohas. Mask peab olema ees ka rannas ja basseini ääres, seda isegi siis, kui inimeste vahel on piisav distants või tegemist on perega, kes on teistest eraldi. Rannas ujuma minna võib siiski maskita. Maski mittekandmine loetakse väiksemaks rikkumiseks, mille eest võib trahvida kuni 100 euroga.

Uus kord on Hispaanias tekitanud palju poleemikat. Seni oli regioonidel võimalik kehtestada maskikandmiseks nõudeid oma parima äranägemise järgi, nüüd enam mitte. See on vihastanud mitmete regioonide juhte, kes on pahased, et kord kehtestati ilma nendega konsulteerimata. Baleaari saarte valitsus ongi juba teada andnud, et ei kavatse seadust randades ja basseinide ääres rakendama hakata. Kataloonias ja Kanaari saartel käivitati seaduse juriidiline analüüs, et otsustada järgmiste sammude üle (loe: kuidas seda seadust mitte täita).

Pahane on ka turismisektor, kus kardetakse, et uus kord võib peletada turiste Hispaaniast eemale. Protestiks on internetti postitatud pilte turistidest, kelle muidu päevitunud näos on maskikandmisest valge laik.

Eelneva põhjal võib arvata, et tegemist on areneva looga. Näis siis, mis reeglid Hispaanias piirkondlikult suveks kehtima jäävad või ei jää.

Allikas: El Pais