Hispaanias võib tänavakaubitsejalt ostes saada 200€ trahvi
veigo
veigo
13. sept 08:11

Ilmselt on kõik neid tegelasi Euroopa kuurortpiirkondades näinud – nad laotavad oma kraami maha kas kusagil tänaval või pakuvad päikeseprille, kübaraid, T-särke ja muud nodi päevitajate vahel jalutades või rannabaaridesse sisse astudes. Sageli pakutakse müügiks tuntud firmamärkide toodangut, mille autentsuses pole põhjust kahelda. Või oli see täpselt vastupidi.

Hispaania populaarsel Costa Blanca rannikul võib aga sellistelt pop-up kaubitsejatelt asjade ostmine päris kulukaks minna. Piirkonna ühe peamise turismilinna Torrevieja linnavalitsus otsustas, et litsenseerimata tänavakaupmeeste tegevuse vastu võitlemiseks tuleb lisaks pakkumisele piirata ka nõudluse poolt ja nii võib tänaval mustadelt meestelt (kes on enamasti Senegali päritolu) midagi ostes oodata 200€ suurune trahv.

Tänavakaubitsejad on valmis iga hetk oma kraamiga kaduma (Wikimedia Commons)

Suvisel ajal Torrevieja elanikkond puhkajate näol viiekordistub ja ühes sellega kasvab ka impulsiivostude tõenäosus. Kui seni on politsei püüdnud võltskraami müüjaid, siis nüüd alustati kampaaniaga, kus informeeritakse võltskauba ostjaid nii hispaania kui inglise keeles võimalike tagajärgede eest. Vastavat infot leiab sotsiaalmeediast ning avalikes kohtades olevatelt LED ekraanidelt ja välireklaamilt.

Trahvid ka mujal Hispaanias

Torrevieja on viimane liituja Hispaania omavalitsustega, kus tänavalt ostmisele on juba varem trahvid kehtestatud. Nii võib tänavalt kahtlase päritoluga nodi ostes saada Barcelonas trahvi 500€, Castelldefelsis kuni 750€. Palma de Mallorcas on trahv 150€, Salous 300€ ja Peñíscolas 750€, korduval tabamisel isegi kuni 1500€.

Nii et ettevaatust – need odavad Ray-Bani päikeseprillid võivad Hispaanias päris kalliks minna.

Allikas: Niusdiario.es

Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased