Hotellibroneerimise veebileht küsib jootraha
veigo
veigo
12. nov 2023 10:12

USA-s on jootraha maksmisel võrreldes Euroopaga vähe teised kombed, aga tundub, et nüüd küsitakse seal jootraha juba ka puhtalt hotellitoa broneerimise eest.

Newsweek kirjutab juhtumist, kus hotellibroneerimise leht Super.com küsis 9 dollari suurust jootraha, kuna reisija "säästis" 85,08$. Lehe allosas oli siiski võimalus lõpetada broneering ilma tippi maksmata.

Super.com (endine Snapcommerce/Snaptravel) on põhiliselt USA turule keskendunud veebileht, mis tavaliselt pakub hotelle odavamalt, kui teised reisiteenuste broneerimislehed. Küsimus on, mille arvelt saab pidevalt odavamalt müüa? Selleks on kasutusel igasugu erinevaid praktikaid. Näiteks lisatakse algselt näidatud toa hinnale erinevaid makse ja lisatasusid või muutub broneeringu käigus hind kallimaks või müüakse hommikusööki ilma seda pakkumata või paigutatakse hotellis broneeritust viletsamasse tuppa. Nüüd siis küsitakse veel jootraha.

Veebilehe tegevjuht seletas Newsweekile, et jootraha küsimise praktika juurutati Covid-19 pandeemia kõrgajal, et säilitada tööhõive. Ainult et aastal 2023 ületab hotellitubade nõudlus USA-s kõigi eelduste kohaselt pandeemiaeelse 2019. aasta taseme.

Internetist leiab Super.com kohta üsna polariseerivaid hinnanguid. Kes on omajagu raha säästnud, kes on sattunud mingit sorti probleemi otsa. Paljud peavadki seda veebilehte skämmiks ehk petmisele rajatud tegevuseks.

Euroopa Liidus tegutsedes sellised asjad väga läbi ei läheks, aga samas pole ka keelatud hotelle broneerida mõnelt USA lehelt. Väidetavalt on jootraha nõudmine tänaseks lõpetatud. Igal juhul tasuks mainitud lehest kas eemale hoida või arvestada võimalike probleemidega.

Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased