Hotellimajutus Moskvas ja St. Peterburgis kallineb

Venemaa

Venemaa kahes suuremas linnas Moskvas ja Sankt Peterburgis ootab 2017. aastal tõenäoliselt ees hotellihindade tõus suurusjärgus 15 kuni 40%, hoiatavad Venemaa turismiametnikud. Tegemist on reageeringuga nõudluse hüppelisele kasvule.

 

Kahe suurlinna hotellide täituvus on viimase 5 aasta kõrgeim, 2016. aasta esimese 6 kuu jooksul oli keskmine täituvus 68%. Kõrgema täituvuse taga on sel aastal märgatavalt kasvanud Hiinast, Indiast, Iraanist ning mujalt Lähis-Idast saabuvate turistide arv. Sellele aitab muuhulgas kaasa ka asjaolu, et turismigrupi koosseisus Venemaale reisivatele Hiina turistidele on kuni 15-päevased külastused viisavabad.

 

Kui pärast 2014. aastal toimunud rubla devalveerimist muutusid Moskva hotellid ühtäkki taskukohaseks, siis nüüd on hinnad selges kasvutrendis ja eriti puudutab see kallimaid hotelle. Tänu Hiina turistide poolt tulevale nõudlusele on Moskva luksushotellide täituvus sel aastal tõusnud 83 protsendini. Täheldataksegi, et varem keskmise kategooria hotellides peatunud hiinlased eelistavad aina enam majutuda kõrgema kategooria hotellides. Samas on paranenud ka keskmise kategooria hotellide täituvus.

 

Lääne-Euroopa suunalt on huvi Venemaa reiside vastu endiselt jahedavõitu. Paljud lennufirmad lõpetasid või piirasid lennusagedusi Venemaa suunalistel lendudel juba mõnda aega tagasi sel lihtsal põhjusel, et polnud enam piisavalt nõudlust. 

 

Omaette küsimus on see, mis hakkab juhtuma hotellihindadega juhtuma 2018. aastal toimuva jalgpalli maailmameistrivõistluste ajal. Venemaa valitsus on arutanud plaani järsu hinnatõusu vältimiseks kehtestada hotellides piirhinnad, mis on vaid veidi kõrgemad praegustest. Näeme siis, kas ja kuidas hinnalae kehtestamine õnnestub.