Hulk reegleid asjadest, mis on Mallorcal keelatud
veigo
veigo
19. juuni 2023 08:09

Hispaania Baleaaride saarestikku kuuluvad Mallorca, Menorca ja Ibiza tõmbavad igal aastal ligi miljoneid turiste. 2022. aastal külastas saari 16,4 miljonit inimest ehk sama palju, kui enne koroonapandeemiat. Samas kipub osa turiste seal ennast liiga lõdvaks laskma, mille tõttu on viimaste aastate jooksul kehtestatud rida uusi reegleid ja piiranguid.

Alkoholiga seotud piirangud

Need, kes peatuvad Mallorca või Ibiza kõik-hinnas hotellides, peavad arvestama, et tasuta jookide hulk on piiratud kuue dringiga päevas. Need jaotatakse ühtlaselt lõuna- ja õhtusöögi vahel, kes soovib lisa, peab selle eest ise maksma.

Alkoholimüük poodides on keelatud kella 21:30 ja 08:00 vahel, reklaamida ei tohi pubituure ja paadipidusid.

Suitsetamiskeeld randades

Suitsetamine on keelatud Baleaari saarte 28 rannas. Nendes randades, kus suitsetamiskeeld kehtib, on paigaldatud 4 meetrised infotahvlid. Rannas sigaretti süüdates seni veel trahvi ei saa, pregu loodetakse inimeste võimele piirangust aru saada.

Riietumisreeglid restoranides

Restorani sööma minnes tuleb ennast mõistlikult riidesse panna. Muuhulgas on restoranides keelatud järgmised riietusesemed:

  • Naistel ilma paelteta lühikesed topid
  • Ujumispüksid ja ujumiskostüümid
  • Jalgpallisärgid
  • Igasugune tänavakubitsetajatelt ostetud kraam

Restoranis reserveeringu mitteaustamine

Broneeritud ajaks restorani mitteilmumine (no show) tekitas restoraniomanikele sedavõrd palju probleeme, et nüüd küsitakse lauda broneerides krediitkaardi numbrit ning mitteilmumisel läheb sealt maha 20% suurune summa oodatavast keskmisest arvest.

Sellise praktikani viisid ühest küljest puhkajad, kes jäid basseini ääres magama ega ilmunud õigeks ajaks õhtusöögile, teisalt broneerisid laudu väljamõeldud nimede all konkureerivad restoranid.

Osalemine ebaseaduslikul peol

Ebaseaduslike pidude korraldamise ja reklaamimise eest (näiteks villades) ootab Baleaari saartel korraldajaid 100 000 kuni 300 000 euro suurune trahv. Trahvi saavad ka need, kes peo korraldamisele kaasa aitasid, näiteks muusika või toitlustamisega. Sellistel pidudel osalejaid võib trahvida 300 kuni 30 000 euroga, olenevalt rikkumise tõsidusest. Ebaseaduslike pidude korraldamine kasvas järsult pandeemia ajal, kui diskoteegid olid suletud.

Topless väljaspool randasid

Palja ülakehaga päevitamine on lubatud ainult randades, tänavatel või vaatamisväärsuste juures poolpaljalt liikudes võivad naised arvestada kuni 3000 euroni ulatuva trahviga. Palja ülakehaga ei tasu ka autot juhtida. Kuigi liikluseeskirjad katmata ülakehaga autojuhtimist otseselt ei keela, on Hispaanias autoroolis keelatud kõik tegevused, mis ohustavad turvalist liiklemist. Ebasobivas riietuses või ebasobivate jalanõudega juhtimisel saab karistada kuni 200 euro suuruse trahviga.

Rõdult basseini hüppamine

Rõdult rõdule liikumine või rõdult basseini hüppamise eest (nn balconing) ootab 750€ kuni 1500€ suurune trahv.

Kokkuvõtteks

Kõik need reeglid ja piirangud ei tohiks tavalist puhkajat puudutada, küll aga leiavad need ohtralt kajastust kahe peamise sihtriigi meedias.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased