India viisarežiim muutus liberaalsemaks

India

India valitsuse otsusega muutus India viisarežiim alates 1. aprillist 2017 senisest liberaalsemaks. Kui seni oli e-viisaga Indias võimalik turismi eesmärgil viibida kuni 30 päeva, siis alates aprilli algusest pikendati seda perioodi 60 päevani. Ühtlasi on nüüdsest võimalik e-viisaga kahekordne sisenemine Indiasse. See tähendab, et külastades sama reisi vältel näiteks Indiat ja Nepaali, pole Nepaalist Indiasse naastes uut viisat vaja.

Alates 1. aprillist on India e-viisal kolm alamkategooriat. Lisaks turismiviisale saab nüüdsest elektrooniliselt taotleda ka äriviisat ja ravieesmärkidel Indiasse reisivatele inimestele väljastatavat e-meditsiini viisat. Mõlemad kehtivad sarnaselt e-turismiviisale 2 kuud, kuid võimaldavad Indiasse siseneda 3 korda. Vajadusel väljastatakse äri- ja meditsiini e-viisad kiirkorras 48 h jooksul.

Reisimine Indiasse ravieesmärkidel näib India valitsuse agendas olevat küllaltki prioriteetsel kohal. Nii on 6 suuremas India lennujaamas ravituristidele avatud lausa eraldi passikontroll. Need leiab Delhi, Mumbai, Kolkata, Chennai, Bengaluru ja Hyderabadi lennujaamas.

Kasvanud on ka lennuväljade arv, kus e-viisat aktsepteeritakse. Senise 16 lennujaama asemel saavad 161 riigi kodanikud (s.h. Eesti) Indiasse siseneda 24 lennujaamas (Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra, Bengaluru, Calicut, Chennai, Chandigarh, Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa, Guwahati, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mangalore, Mumbai, Nagpur, Pune, Tiruchirapalli, Trivandrum, Varanasi) ja kolmes sadamas (Cochin, Goa, Mangalore). Lähiajal lisandub sama võimalus ka Mumbai ja Chennai sadamates. See puudutab eelkõige kruiisituriste.

Muutunud on ka reeglid Indiasse taassisenemisel pärast viisa kehtivusaja lõppu. Kui seni kehtis kord, et pärast viisa kehtivusaja lõppu ei saanud Indasse uuesti siseneda 2 kuu jooksul, siis nüüd sellist piirangut enam pole, v.a. Hiina, Pakistani, Banglasdeshi ja veel mõne riigi kodanikele. Siiski, piiranguks on see, et e-viisat saab taotleda kuni 2 korda kalendriaasta jooksul.

Kui seni sai e-viisat taotleda kuni 30 päeva enne planeeritud reisi, siis alates aprillist saab elektroonilist viisat taotleda kuni 120 päeva ette. Miinimumtähtaeg taotlemiseks on 4 päeva enne reisi.

Aprillist tõsteti India saatkondades väljastatavate viisade tasusid. Kuni 1 aasta kehtiv turismiviisa maksab 97 dollarit ja 1-5 aastane turismiviisa 192 dollarit.

Loe ka: India e-viisa omanikud saavad lennujaamas tasuta SIM-kaardi