Itaalias esitleti plaani keelata välialadel suitsetamine
veigo
veigo
10. märts 07:41

Itaalia oli üks esimestest Euroopa riikidest, kus 2005. aastal jõustus siseruumides suitsetamise keeld. Nüüd tegi Itaalia parteilise kuuluvuseta tervishoiuminister Orazio Schillaci ettepaneku laiendada suitsetamiskeeldu ka välitingimustes avalikes kohtades. Suitsetamiskeeld hõlmaks baaride ja söögikohtade välialasid, bussi- ja rongipeatusi, aga ka parke, kui läheduses on lapsed või rasedad naised. Keelu alla läheks lisaks tavasigarettidele ka e-sigaretid, mida kasutavad valdavalt noored ja muud kuumutatud tubakatooted.

Ettepaneku edasiseks menetlemiseks peab see kõigepealt saama Itaalia valitsuskabineti poolehoiu. Seal on arutelude temperatuur aga üsna kõrgeks kerkinud. Plaanitava tubakakeelu vastu on sõna võtnud eelkõige valitsuse parempoolse tiiva esindajad, kellel on jagunud loomingulisust oma tervishoiuministrist kolleeg lihtsalt "kommunistiks" tembeldada.

Itaalias suitsetab 24% täiskasvanud elanikest ehk 12,4 miljonit inimest. Suitsetajate protsent on kasvanud kõrgeimaks pärast 2009. aastat.

Kuigi siseruumides on suitsetamine keelatud, peetakse sellest kinni eelkõige Itaalia põhjaosas ja Sardiinias. Itaalia lõunaosas, eriti Clabrias ja Campanias vaadatakse suitsetamiskeelule sageli läbi sõrmede.

Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Hetke Living
Sisuturundus
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Tensi-Reiside reisikalender
Tensi-Reisid
Sisuturundus
Tensi-Reiside reisikalender
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased