Itaalias kaob koroonapassi ja maskikandmise nõue
veigo
veigo
21. märts 2022 06:00

Itaalia on koroonaviirusega seotud piirangute kaotamisse seni küllaltki konservatiivselt suhtunud. Nüüd on asjad muutuma hakanud, kui valitsus teatas ajaplaanist, kuidas riigis järk-järgult erinevad koroonapiirangud kaduma hakkavad. Esitatud ajakavas on olulised kolm kuupäeva:

1. aprill 2022

Itaalias üle 2 aasta kehtinud erakorraline olukord lõppeb 31. märtsil ja alates 1. aprillist hakkavad piirangud järk-järgult kaduma. Alates aprillist ei ole ole Itaalias vaktsineerimistõend (certificato verde ehk roheline pass) enam vajalik, et külastada muuseume, poode, pangakontoreid või einetada söögikohtade välialadel.

Koroonatõendit ei nõuta enam ka ühistranspordis, kuid lendamiseks või rongiga sõitmiseks tuleb selle puudumisel teha kiirtest. Maskikandmise nõue säilib kõikjal ühistranspordis.

Siseruumides asuvate söögikohtade ja baaride külastamiseks on kohalikel vajalik esitada superroheline pass (vaktsineeritus või läbipõdemine), kuid turistidel piisab ka rohelise passi baasversioonist (s.t. arvestatakse ka negatiivset testi).

1. mai 2022

Vast kõige olulisem kuupäev. Alates 1. maist kaotatakse Itaalias koroonapassi ehk rohelise passi nõue. Ainsaks erandiks jääb haiglate ja hooldekodude külastamine. Kaob maskikandmise nõue nii siseruumides kui ühistranspordis.

15. juuni 2022

15. juunil peaks lõppema kõik koroonaviirusega seotud meetmed nagu üle 50 aastaste, õpetajate ja politseinike kohustuslik vaktsineerimine. Mediitsiinitöötajatel vaktsineerimiskohustus esialgu siiski veel säilib.

Reisimine Itaaliasse

Itaalia siseriiklike piirangute kaotamine ei mõjuta rahvusvahelist reisimist. Hetkeseisuga saavad Itaaliasse reisida:

  • vaktsineerimiskuuri vähemalt 14 päeva, kuid mitte hiljem kui 9 kuud tagasi lõpetanud,
  • tõhustusdoosi saanud,
  • viimase 180 p jooksul Covid-19 läbipõdenud või
  • negatiivse testiga (PCR 72 h, antigeen 48 h) inimesed.

Enne riiki sisenemist tuleb ära täita Passenger Locator Form.

Kokkuvõtteks

Suvel Itaaliasse reisides on seal siseriiklikult kõik jälle samamoodi, nagu enne pandeemiat. Pole vaja mõelda maskikandmise või koroonatõendi esitamise peale.

Soodsad lennud Itaaliasse

Kõik parimad lennuhindade pakkumised Itaaliasse leiad siit.

ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased