Itaaliasse saab nüüd reisida karantiinita (täiendatud)

Kuigi Itaalia peaminster Mario Draghi vihjas mai alguses toimunud tööstusriikide ühenduse G20 turismiteemalisel kohtumisel, et Itaalia plaanib juunis riigi turistidele taas avada, on asjad tänu Itaalia sisepoliitilisele olukorrale arenenud ootamatult kiiresti.

14. mail allkirjastas Itaalia tervishoiuminister Roberto Speranza korralduse, millega loobuti alates 16. maist karantiininõudest nende Euroopa Liidu, UK ja Iisraeli kodanike suhtes, kes on kas vaktsineeritud või kellel on ette näidata viimase 48 h jooksul tehtud negatiivne molekulaar- või antigeeni test. Seni kehtis Itaaliasse reisides nõue lisaks negatiivsele testile püsida 5 päeva eneseisolatsioonis ning pärast seda läbida täiendav testimine.

Itaalias kehtib praegu liikumiskeeld kella 22:00 ja 05:00 vahel. Regioonides sõltuvad piirangud epidemioloogilisest olukorrast. Alates 18. maist algab liikumiskeeld kollastes regioonides 23:00 ja alates 7. juunist südaööst. Alates 21. juunist öist liikumiskeeldu Itaalias enam pole. Ülevaate regioonide piirangutest saab governo.it.

Alates 24. maist peavad kõik Itaaliasse saabujad, sõltumata transpordiviisist, registreerima ennast app.euplf.eu (Passenger Locator Form).

Lennud Itaaliasse

Sel suvel panustab Itaalia sihtkohtade peale aktiivselt AirBaltic, kes lendab Riiast Rooma (FCO), Cataniasse, Milanosse (MXP), Olbiasse, Napolisse ja Pisasse. Ryanairiga saab Riiast ka Trevisosse.

Tallinnast pakub otselende Bergamosse Ryanair, Wizz Air lendab Rooma (FCO) ja Milano Malpensasse.

Hetkel saadavalolevad lennupiletid Itaaliasse: