Juhend, kuidas Veneetsia turismimaksu maksta
veigo
veigo
3. veebr 08:50

See, et Veneetsias hakkab 2024. aastal kehtima turismimaks, ei tohiks enam tulla üllatusena – uudiseid selle kohta (või õigemini uudiseid maksu sisseseadmise plaanidest) kohta on tulnud juba 5 aastat. Eelmise aasta lõpus selgusid lõpuks need kuupäevad, kunas Veneetsia turismimaksu maksma hakata tuleb:

Kuna 2024 on turismimaksu "katsetamise aasta", siis kogutakse seda ainult teatud kindlatel kuupäevadel ning laguuni väiksemaid saari külastades turismimaksu maksma ei pea. Kõik olulisem Veneetsia turismimaksu puudutav info:

  • Turismimaksu suurus 2024. aastal on ühtlaselt 5€.
  • Turismimaksu kogutakse Veneetsiat külastavatelt päevareisijatelt, Veneetsias ööbides kehtib maksuvabastus.
  • Maksu peavad maksma kõik kuni/üle 14 aastased päevareisijad (segaduse tekke põhjusest täpsemalt allpool).
  • Turismimaks kehtib alates 08:30 kuni 16:00.
  • Maks kehtib ainult Veneetsia vanalinna osa külastades, väiksemad saared nagu Lido di Venezia (k.a. Alberoni ja Malamocco), Pellestrina, Murano, Burano, Torcello, Sant'Erasmo, Mazzorbo, Mazzorbetto, Vignole, S. Andrea, La Certosa, San Servolo, S. Clemente ja Poveglia on maksuvabad.

Kuidas Veneetsia turismimaksu maksta?

Veneetsia turismimaksu saab maksta veebilehel cda.veneziaunica.it. Juhul, kui külastus langeb tasulisele päevale, tuleb maksta 5€ suurust turismimaksu, valides vastav kuupäev.

Kui kuupäev on valitud, tuleb valida täiskasvanud ja kuni 14 aastaste reisijate arv. Nagu näha, suudetakse 14-aastaseid puudutav info esitada väga vastuoluliselt. Lähtuks siin kindluse mõttes sellest, et tasuta on Veneetsia külastus kuni 13-aastastele.

Siit edasi on vaja sisestada nimi (nimed) ja kontaktandmed, kuhu QR-kood saata.

Edasi suunatakse maksma ja ongi nagu kõik.

Veel oluline:

  • Külastajad, kes Veneetsia vanalinnas ööbivad, on turismimaksust vabastatud. Idee poolest peaks sel juhul andma QR koodi hotell, kuid täpne juhend on alles väljatöötamisel.
  • Kõik, kes kasutavad Piazzale Roma, Tronchetto ja Santa Lucia jaamu transiidiks laguuni väiksematele saartele, on turismimaksust vabastatud. Kontrollid võtavad seda arvesse.
  • Ühe QR koodiga Veneetsiasse sisenemise kordade arv samal päeval pole piiratud, kuid QR kood on nimeline ja kehtib ainult sellel kuupäeval, milleks see on ostetud.
  • Turismimaksust kõrvalehoidujaid ootab tabamisel trahv 50 – 300 eurot pluss 10 eurot sisenemistasu.

Lisainfot leiab veebilehelt cda.veneziaunica.it/en/access-fee.

Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased