Kas uus turismimagnet? Melania Trumpi kodulinn Sloveenias

Sloveenia

 

Kuni umbes aasta tagasi oli see vähem kui 5000 elanikuga Sloveenia linnake pea tundmatu ka riigis endas, rääkimata siis sellest, et seda oleks teatud välismaal. Aga seoses Donald Trumpi kandideerimise ja valimisega järgmiseks Ameerika Ühendriikide presidendiks on Sevnica nimeline väikelinn saanud maailma pressis kõvasti kajastust.

 

Vaade Sevnica vanalinnale ja Sava jõele (Foto: kraji.eu)

 

Sevnica on USA tulevase esimese leedi Melania Trumpi pikaaegne kodulinn, kus ta Melania Knavsina 1970. aastal sündis. Esialgu elas perekond korteris, kui Melania oli teismeline, soetati tagasihoidlik maja linnast läbi voolava Sava jõe kaldal. Melania modellikarjäär viis ta Sevnicast Milanosse ja seejärel USA-sse.

 

Sevnica linnapea Srecko Ocvirk ütles Reutersile, et meedia selline tähelepanu läheb kohati täiesti üle võlli, kuid loodab, et selle saab olema positiivne efekt kasvava turismi näol.

 

Sevnica kindlus (Google Streetview)

 

Kui rääkida turismist, siis on Sevnicas tervelt üks turismiobjekt – selleks on heas korras keskaegne kindlus. Google Streetview abiga linnakeses ringi vaadates tundus, et midagi muud seal küll teha ei paista olevat. Aga masse on varemgi imelikud asjad liikuma pannud.

 

Sevnica vanalinn (Google Streetview)

 

Sevnica vanalinn (Google Streetview)

 

 

Nyang'oma Kogelo küla Keenias, mitte kaugel Victoria järvest, kus kasvas üles Barack Obama isa, pole hoolimata lootustest presidenditurismi hoogu (koolilapsed välja arvatud) kunagi sisse saanud. Eks ligipääsetavus mängi siin muidugi oma rolli. Välismaalane on selles traditsioonilises luo külas päris harv nähtus.