Katar nüüdsest viisavaba

Katar

Eelmise aasta septembris leevendas Katar oma senist küllaltki bürokraatliku viisarežiimi ja hakkas Doha lennuväljal pakkuma 96 h pikkust tasuta transiitviisat ja seda kõikide riikide kodanikele. Tõsi, viisa saamise eelduseks oli lisaks jätkulennu pileti olemasolule ka lendamine Katari riigile kuuluva lennufirmaga Qatar Airways. Mais 2017 hakkas Qatar Airways pakkuma spetsiaalsed Katari stopover-pakette +Qatar.

Nüüd on Katar astunud järgmise sammu ja võimaldab alates 9. augustist viisavabalt riiki siseneda 80 riigi kodanikel. Viisavaba reisimise saavutanud riigid on jagatud kahte gruppi – 33 riigi kodanikele kehtiv viisavabastus võimaldab mitmekordset sisenemist 180 päeva jooksul, kokku maksimaalselt 90 päeva. Sellesse gruppi kuulub koos enamike teiste Euroopa riikidega ka Eesti.

Teise gruppi kuuluva 47 riigi kodanikele on Katar viisavaba 30 päeva jooksul, võimalusega seda pikendada veel 30 päeva. Sellesse gruppi on muuhulgas paigutatud näiteks ka Suurbritannia ja Ameerika Ühendriikide kodanikud.


Doha vanalinn

Viisavabadus on osa Katari ambitsioonidest meelitada riiki aastaks 2030 vähemalt 7 miljonit turisti. Kataril on uuendamisel ka riiklik turismistrateegia, mis plaanitakse avalikustada rahvusvahelisel turismipäeval 27. septembril 2017.

Kas ja kui palju on Katari viisapoliitikat mõjutanud halvenenud suhted naaberriikidega, on raske öelda. Katar väärib kindlasti külastamist, kuid rohkem, kui paariks päevaks on seal tegevust keeruline leida. Selles võrdluses jääb Doha Dubaile selgelt alla. Praegu on jalgpalli MM-iks valmistuva Doha kesklinn üks suur ehitusplats.

Allikad: gulf-times.com, Qatar Airways